Aktualizacja Feedback Hub po October 2018 Update

Aktualizacja Feedback Hub po October 2018 Update

Autor: Łukasz Klimkiewicz

Opublikowano: 10/10/2018, 9:54 AM

Liczba odsłon: 809

Czas premiery October 2018 Update to dla Microsoftu bardzo ciężki okres, bo chyba jeszcze żadna aktualizacja Windows 10 tak bardzo nie uprzykrzyła życia użytkownikom. Mowa tu o traconych danych, kłopotach z siecią czy problemach ze sterownikami Intela i wieloma pomniejszymi błędami. Poza pracą nad naprawą aktualizacji Microsoft musi skupić się również na programie Windows Insider, który wciąż nie jest doskonały. Chodzi konkretnie o Feedback Hub, który umożliwia użytkownikom raportowanie błędów w kolejnych kompilacjach testowych.

W najnowszej aktualizacji Feedback Hub Microsoft usprawnił system zgłaszania błędów, w którym do tej pory stosowano metodę głosowania na zgłoszenia. Dzięki temu deweloperzy wiedzieli, jaka jest skala występowania błędu i jak wielu użytkowników dotyczy konkretny problem. System głosowania zostaje utrzymany, bo metoda jest skuteczna, ale w formularzu zgłoszeniowym członkowie Windows Insider będą mogli również zaznaczyć, jaki wpływ na działanie komputera czy ogólne doświadczenie korzystania z kompilacji ma dany błąd. Dzięki temu te najpoważniejsze błędy będzie można łatwiej skategoryzować.

Dlaczego dopiero teraz Microsoft decyduje się na takie działanie? Jest to związane z najpoważniejszą komplikacją związaną z October 2018 Update, czyli znikającymi danymi z katalogu użytkownika. Okazuje się bowiem, że testerzy kompilacji Windows Insider zgłaszali ten problem już blisko trzy miesiące temu. Najwyraźniej jednak skala problemu była stosunkowo niewielka, bo zgłoszenia nie otrzymały wystarczającej liczby lajków lub po prostu w formularzu zgłoszeniowym zabrakło opcji, która pomogłaby oznaczyć zgłoszenie jako krytyczne. Być może gdyby nie to, dzisiaj uważalibyśmy October 2018 Update za jedną z lepszych aktualizacji Windows 10.

Jak wykorzystać Copilot w codziennej pracy? Kurs w przedsprzedaży
Jak wykorzystać Copilot w codziennej pracy? Kurs w przedsprzedaży

Wydarzenia