Aktualizacja Facebooka dla Windows 8.1

Aktualizacja Facebooka dla Windows 8.1

Autor: Krzysztof Sulikowski

Opublikowano: 3/3/2014, 10:24 PM

Liczba odsłon: 3127

Facebook w grudniu zeszłego roku wypuścił ostatnią dużą aktualizację dla swojej oficjalnej aplikacji na Windows 8.1. Dziś ukazała się jej nowa wersja. Dodane poprawki i usprawnienia funkcjonalności zadowolą również zaawansowanych użytkowników PC.

Jeden z najważniejszych dodatków pozwala teraz użytkownikom zakładać nowe facebookowe grupy, dołączać i opuszczać już istniejące. Jest to bez wątpienia funkcja, która powinna była trafić do aplikacji już na starcie w październiku. Tym niemniej Facebook nadrobił zaległości. Do listy zmian dodano możliwość wyłączenia funkcji czatu. Pojawiły się dwie nowe opcje interfejsu do wyboru - czarny lub biały tryb wysokiego kontrastu. To rozwiązanie przypadnie do gustu zarówno osobom z wadami wzroku, jak i fanom ciemniejszych interfejsów.

Facebook w Windows 8.1

Facebook wychodzi na przeciw użytkownikom, korzystającym ze Snap mode. Aktualizacja wprowadza węższe marginesy, dzięki czemu współdzielenie ekranu z innymi aplikacjami staje się dużo wygodniejsze. Od teraz podwójne kliknięcie na zdjęcie pokaże je w widoku o pełnej rozdzielczości. Poza tym wprowadzono nowe tryby prywatności odnośnie do edytowania swoich postów. Wreszcie - co dużo mniej rzuca się w oczy - poprawiono szereg pojedynczych błędów w funkcjonowaniu aplikacji.

Wygląda na to, że Facebook uśmiercając Messengera dla Windows 7, jednocześnie skupia się na rozwoju swojego klienta na Windows 8.1. Samodzielna aplikacja jest dostępna do pobrania z Windows Store. Niestety, zaktualizowana wersja nie trafiła jeszcze do polskiej edycji programu.