Age of Empires IV z nowym zwiastunem z gry i ustaloną datą premiery

Age of Empires IV z nowym zwiastunem z gry i ustaloną datą premiery

Autor: Krzysztof Sulikowski

Opublikowano: 4/12/2021, 3:50 PM

Liczba odsłon: 2385

Age of Empires IV ma już ustaloną datę premiery, a Microsoft wypuścił nowe zwiastuny z gameplay'em i ujawnił więcej szczegółów dotyczących kampanii. Na trailerze zobaczymy smaczki, których można się spodziewać po tej kultowej strategii, oczywiście doprawionych nowoczesną grafiką. Jednak nie tylko od strony wizualnej AoE ma do zaoferowania coś nowego. Gracze otrzymają też nowe mechaniki, które zostały pokazane na filmach.

Na cyfrowym evencie Age of Empires: Fan Preview zaprezentowano cały wachlarz nadchodzących nowości — od nowej, grywalnej cywilizacji Delhi Sultanate, po nowe kampanie, takie jak Norman, która skupia się na potyczkach Wilhelma Zdobywcy. Age of Empires IV z ogromną dbałością o najmniejsze szczegóły odwzorowuje również przekrój epok historycznych, takich jak średniowiecze, feudalizm, era zamków i imperializm.

Wśród nowych strategii zwrócono szczególną uwagę na "mechanikę skradania w lesie", która opiera się na unikalnych leśnych ścieżkach, na których mogą ukryć się jednostki, aby przygotować zasadzkę. Widoczność w tych obszarach leśnych jest ograniczona, przez co armie mogą przejść obok siebie niezauważone. Oczywiście smaczków tych jest dużo więcej i możecie je zobaczyć w całej serii nowych wideo na kanale Age of Empires.

Age of Empires to jedna z najdłużej rozwijanych franczyz gamingowych Microsoftu. Pierwsza odsłona cyklu została wydana ponad 20 lat temu! Najnowsza produkcja czeka natomiast na swoją premierę, którą zaplanowano na sierpień tego roku.

Jak wykorzystać Copilot w codziennej pracy? Kurs w przedsprzedaży
Jak wykorzystać Copilot w codziennej pracy? Kurs w przedsprzedaży

Wydarzenia