Adobe XD na Windows 10 otrzymuje wsparcie dla rysików

Adobe XD na Windows 10 otrzymuje wsparcie dla rysików

Autor: Wojciech Błachno

Opublikowano: 2/14/2018, 8:53 AM

Liczba odsłon: 1713

Adobe XD, a właściwie Experience Design, to program przeznaczony do projektowania interfejsów aplikacji webowych i mobilnych. Znajdziemy tam wszystkie narzędzia niezbędne w aplikacjach tego typu. Jednak w wersji dla Windows 10 przez długi okres czasu aplikacja ustępowała konkurencji i również swojej wersji na macOS. Teraz aplikacja ta jest już o wiele bardziej rozbudowana.

Windows 10 Adobe XD

Otrzymała ona właśnie kolejną aktualizację, która dodaje bardzo istotny element jakim jest wsparcie dla rysika. Jako że jest to aplikacja dla systemu Windows 10, na pewno skorzystają z tego zwłaszcza użytkownicy komputerów Surface. Surface Pen może być wykorzystany do nawigacji między warstwami, rysowania, interakcji z symbolami. Możemy również za jego pomocą wprowadzić wartości , przeciągać elementy projektu oraz próbkować kolor z konkretnego miejsca. Dodatkowo do aktualizacji Adobe dorzuciło pakiet darmowych ikon co na pewno urozmaici każdy projekt. Jak nowa wersja aplikacji współpracuje z rysikiem w systemie Windows 10 można zobaczyć na poniższym filmie:

Komputery linii Surface, są od zawsze promowane przez Microsoft jako narzędzia do kreatywnej pracy. W przypadku Adobe XD, aplikacja w wersji na macOS zawsze przodowała, a użytkownicy komputerów Apple mieli dodatkowo do wyboru aplikację Sketch. Po premierze XD na Windows 10, była ona uboga w funkcje i ustępowała konkurencji. Teraz aplikacja ta jest na Windows 10 dużo bardziej rozbudowana a dzięki dodaniu wsparcia dla rysika, użytkownicy systemu Windows 10 nie powinni już się czuć poszkodowani. Aplikacja ta dostępna jest między innymi w Abonamencie Adobe CC lecz można ją przetestować za darmo.

Jak wykorzystać Copilot w codziennej pracy? Kurs w przedsprzedaży
Jak wykorzystać Copilot w codziennej pracy? Kurs w przedsprzedaży

Wydarzenia