Adobe Photoshop obchodzi 30 urodziny. Trafią do niego nowe funkcje AI

Adobe Photoshop obchodzi 30 urodziny. Trafią do niego nowe funkcje AI

Autor: Krzysztof Sulikowski

Opublikowano: 2/20/2020, 1:25 PM

Liczba odsłon: 1102

Photoshop obchodził wczoraj swoje 30 urodziny! Przez 10950 dni artyści, designerzy, fotografowie, profesjonaliści i amatorzy korzystali z magii Photoshopa, by przenosić obrazy z wyobraźni do grafiki komputerowej, obrabiać zdjęcia, malować, projektować, retuszować i składać grafiki.

Historia programu, jeszcze sprzed wersji 1.0, zaczęła się od stworzenia efektów do filmu Otchłań Jamesa Camerona. W 2005 roku, w Photoshop CS2 zadebiutowała magia pędzla korygującego, a później do programu trafiło więcej funkcji wykorzystujących sztuczną inteligencję, takich jak wypełnienie z uwzględnianiem zawartości (Content-Aware Fill). W 2016 roku wprowadzono Sense AI i machine learning, czego efektem była m.in. funkcja Zaznacz obiekt. W 2019 roku Photoshop otrzymał Nagrodę Akademii Filmowej i stał się dostępny dla nowych urządzeń, takich jak iPad. Teraz, świętując 30-lecie aplikacji, Adobe prezentuje kolejne osiągnięcia:

  • Ulepszone wypełnienie z uwzględnianiem zawartości: można teraz robić wiele zaznaczeń i aplikować wiele wypełnień bez opuszczania przestrzeni roboczej.
  • Ulepszone rozmycie soczewkowe: rozmycie soczewkowe wykorzystuje teraz GPU (dawniej CPU), co poprawia jakość efektu, w tym jego realizm.
  • Wsparcie dla ciemnego UI: ciemny interfejs jest teraz wspierany na macOS.

Adobe jest dobrej myśli, wkraczając w nową dekadę, i w sumie trudno mu się dziwić. Jesteśmy ciekawi, jakie kamienie milowe zaliczy w niej Photoshop. Spodziewamy się, że zostaną wykorzystane osiągnięcia w sztucznej inteligencji, aby zautomatyzować kolejne zadania, które wcześniej wymagały żmudnej, na poły ręcznej roboty.