Adobe Photoshop Elements 15 do pobrania ze Sklepu Windows

Adobe Photoshop Elements 15 do pobrania ze Sklepu Windows

Autor: Krzysztof Sulikowski

Opublikowano: 11/25/2016, 9:10 PM

Liczba odsłon: 2912

Adobe umieścił swoją aplikację Photoshop Elements 15 w Sklepie Windows dla PC z Windows 10. Oczywiście wart odnotowania jest fakt, że jeden z najlepszych edytorów graficznych doczekał się nowej wersji (o czym więcej za chwilę), jednak nas przede wszystkim zainteresowała platforma samej aplikacji. Photoshop nie jest oryginalnie aplikacją uniwersalną czy też Modern, a klasyczną aplikacją desktop (Win32). Jej obecność w Sklepie jest możliwa dzięki zastosowaniu technologii Desktop Bridge.

Photoshop Elements jest wydaniem pośrednim między darmowym Photoshop Express i uzbrojonym po zęby we wszystkie (w większości zbędne dla przeciętnego użytkownika) funkcje Photoshopem. Aplikacja w gruncie rzeczy pozwala na wszystko, czego możemy się spodziewać po wysokiej klasy edytorze graficznym czy stricte fotograficznym. Znajdziemy tu więc klasyczne funkcje Photoshopa w dość przyjaznym wydaniu. Możemy retuszować, dodawać filtry i efekty specjalne, dostosowywać, wyszukiwać, porządkować, przeglądać i udostępniać obrazy, tworzyć kolarze, pokazy slajdów, kalendarze, szkicowniki i pocztówki. Poprawki można nanosić automatycznie jednym kliknięciem lub ręcznie, korzystając z licznych opcji, presetów i suwaków, znanych dobrze z pełnego Photoshopa.

Photoshop Elements w wersji 15 zawiera całkiem pokaźny pakiet nowości i ulepszeń. Przywołajmy najważniejsze z nich:

 • Udoskonalone wyszukiwanie. W znalezieniu właściwych fotografii pomaga możliwość stosowania szeregu parametrów, takich jak osoby, miejsca czy wydarzenia. Organizator obsługuje teraz gesty dotykowe.
 • Znaczniki inteligentne ułatwiające wyszukiwanie zdjęć. Program Photoshop Elements podpowiada znaczniki fotografii na podstawie ich tematyki — na przykład zachodów słońca, urodzin czy zwierząt domowych.
 • Edytowanie wspaniałych obrazów metodą dotykową. Organizator i tryb edycji Przegląd obsługują teraz gesty dotykowe. Wyszukiwanie, sortowanie i proste ulepszenia można teraz wykonywać za pośrednictwem stuknięć oraz przeciągnięć.
 • Koniec z zafrasowanymi twarzami. Dzięki szybkim poprawkom smutna mina zmieni się w uśmiech, a zmrużone oczy otworzą się szeroko.
 • Edycje z asystą pomagające podczas pracy. Dzięki edycjom z asystą każdy krok jest łatwiejszy, a wyniki doskonałe.
 • Niezwykły tekst. Program umożliwia utworzenie efektownego tekstu ze zdjęcia, a także dodanie wytłoczenia i cieni w celu podkreślenia efektu. Jest to doskonała metoda pracy z kolażami, stronami szkicownika, pocztówkami, znakami i innymi elementami.
 • Tworzenie kolażu efektów. Dodaj kilka efektów na jednym zdjęciu, aby nadać mu artystycznego wyglądu.
 • Czas na prawdziwą akcję. Aby uzyskać dynamiczne zdjęcie akcji, warto skorzystać z efektu rozmycia ruchu.
 • Malowanie zdjęciem. Program pozwala malować efektem na obiekcie, a następnie dodać tekstury i motywy kolorystyczne w celu dopracowania kompozycji — gotowej do udostępnienia w sieciach społecznościowych lub zachowania jako pamiątka.
 • Prawdziwie indywidualne ramki. Tworząc własne ramki, aby przechowywać w nich ulubione zdjęcia, podkreślić strony szkicownika czy udostępnić je innym osobom.
 • Więcej zabawy z filtrami. Teraz jeszcze łatwiej można wybrać najlepszy filtr zdjęcia oraz dostosować szczegóły.
 • Wsadowe poprawianie fotografii. Program pozwala edytować wiele zdjęć naraz.
 • Łatwiejsze udostępnianie w sieciach społecznościowych. Udostępnianie w serwisach Facebook i YouTube funkcjonuje teraz analogicznie do używania ich interfejsu — i jest wyjątkowo proste.
 • Właściwe samouczki pod ręką. Pomoc jest w zasięgu ręki — nawet jeśli nie do końca wiesz, co chcesz zrobić — dzięki usłudze eLive w programie Photoshop Elements.

Adobe Photoshop Elements 15 w polskiej wersji językowej można pobrać na komputery PC ze Sklepu Windows. Aplikacja kosztuje normalnie 434,50 zł, jednak jeszcze przez 5 dni obowiązuje cena promocyjna: 261,00 zł.

Jak wykorzystać Copilot w codziennej pracy? Kurs w przedsprzedaży
Jak wykorzystać Copilot w codziennej pracy? Kurs w przedsprzedaży

Wydarzenia