Adobe Lightroom debiutuje w Microsoft Store z darmową wersją próbną

Adobe Lightroom debiutuje w Microsoft Store z darmową wersją próbną

Autor: Krzysztof Sulikowski

Opublikowano: 12/18/2019, 6:13 PM

Liczba odsłon: 1665

Adobe to absolutna czołówka, jeśli chodzi o programy do grafiki i montażu wideo. Większość z nich występuje tylko w wersji desktopowej lub ewentualnie mobilnej, dlatego wydanie któregoś programu w Microsoft Store jest sporym wydarzeniem. Tego doświadczył właśnie jeden z kluczowych programów, Adobe Lightroom. Jego instalacja jest dzięki temu łatwiejsza. Ponadto istniej możliwość testowania aplikacji przez 7 dni za darmo.

Aplikację można pobrać wprost ze Sklepu Microsoft, co oznacza, że nie trzeba trudzić się ręcznym pobieraniem Creative Cloud. Normalne korzystanie z Lightroom nadal wymaga płatnej subskrypcji, ale użytkownicy Microsoft Store mogą przez tydzień zapoznawać się z aplikacją bez żadnych opłat. Lightroom jest pierwszą dużą aplikacją z pakietu CC dostępną w Microsoft Store. Owszem, już wcześniej wydano w nim Photoshop Express czy Photoshop Elements, ale nie są to pełne odpowiedniki desktopowego Photoshopa. Ciekawe jest to, że Lightroom trafił do MSStore pół roku po debiucie w Mac App Store.

Adobe Lightroom jest opartą na chmurze usługą dla osób kochających fotografię. Oferuje narzędzia niezbędne do edycji, organizacji i udostępniania zdjęć. Ma on wbudowane funkcje oparte na rozwiązaniach Photoshopa, jednak są one bardziej przystępne dla mniej biegłych użytkowników. Większość rzeczy zrobimy tu za pomocą presetów i suwaków.

Jeżeli macie już zainstalowany Lightroom poprzez apkę Creative Cloud, nadal możecie go zainstalować ze sklepu MS i posiadać (ale już niestety nie uruchamiać) dwie różne instancje obok siebie. Nie wydaje się, aby między nimi istniały jakieś różnice w funkcjonalności, choć niestety często wersje sklepowe oprogramowania bywają ogołocone i nazbyt uproszczone, co irytuje zaawansowanych użytkowników. W tym przypadku tak jednak nie jest.

Jak wykorzystać Copilot w codziennej pracy? Kurs w przedsprzedaży
Jak wykorzystać Copilot w codziennej pracy? Kurs w przedsprzedaży

Wydarzenia