AI w Microsoft Store: tworzenie podsumowań i słów kluczowych oraz centrum aplikacji

AI w Microsoft Store: tworzenie podsumowań i słów kluczowych oraz centrum aplikacji

Autor: Krzysztof Sulikowski

Opublikowano: 5/23/2023, 6:27 PM

Liczba odsłon: 531

Zaczynamy relację z zapowiedzi pierwszego dnia konferencji Microsoft Build 2023. Na pierwszy ogień idzie Microsoft Store, który podobnie jak wiele innych produktów w tym roku otrzymał zastrzyk sztucznej inteligencji. Obejmuje to generowanie podsumowań recenzji i słów kluczowych przez AI, a także centrum aplikacji AI na Windows. Szczegóły poniżej.

Centrum aplikacji AI

AI Hub w Microsoft Store to nowa, specjalnie przygotowana sekcja Sklepu, w której Microsoft promuje "najlepsze doświadczenia AI zbudowane przez społeczność deweloperów oraz przez Microsoft". W tym miejscu klienci będą mogli odkrywać apki, w których istotną rolę odgrywa sztuczna inteligencja.

Centrum aplikacji AI w Microsoft Store

Przykłady to m.in. Luminar Neo, Lensa, Descript, Krisp, Podcastle, Gamma, Copy.ai, Tripnotes i wiele innych. Twórcy mogą zgłaszać swoje aplikacje do AI Hub, korzystając z oficjalnego formularza.

Podsumowania recenzji generowane przez AI

Sztuczna inteligencja oparta na GPT-4, znana choćby z Czatu Bing i Microsoft 365 Copilot, świetnie sobie radzi w tworzeniu podsumowań praktycznie dowolnych tekstów, dokumentów czy stron. Teraz taka funkcjonalność staje się udziałem Microsoft Store.

Podsumowania recenzji generowane przez AI w Microsoft Store

Odwiedzający sklep nie będą już musieli przedzierać się przez dziesiątki czy setki komentarzy, by załapać to, jak odbierana jest dana aplikacja czy gra. Microsoft Store będzie wyświetlał podsumowania recenzji w krótkiej formie, kierując uwagę na najbardziej istotne szczegóły.

Słowa kluczowe generowane przez AI

Generowanie słów kluczowych to nowe narzędzie, które wykorzystuje moc sztucznej inteligencji, by pomagać deweloperom w tworzeniu adekwatnych, precyzyjnych słów kluczowych opisujących ich produkty. Microsoft będzie analizować i przetwarzać metadane oraz inne sygnały, aby poprawić odkrywalność w wynikach wyszukiwania.

Słowa kluczowe generowane przez AI w Microsoft Store

Oprócz tego firma umożliwi deweloperom wybieranie więcej niż jednej kategorii dla danego programu, przez co aplikacja będzie mogła dotrzeć do większej liczby odbiorców.

Źródło: Windows Developer Blog

Jak wykorzystać Copilot w codziennej pracy? Kurs w przedsprzedaży
Jak wykorzystać Copilot w codziennej pracy? Kurs w przedsprzedaży

Wydarzenia