8000 firm wypróbowało już SQL Server na Linuksa

8000 firm wypróbowało już SQL Server na Linuksa

Autor: Krzysztof Sulikowski

Opublikowano: 3/16/2016, 2:15 PM

Liczba odsłon: 3232

SQL Server kocha Linuksa... No dobrze, to już wiemy. Na początku marca Microsoft ogłosił dostępność SQL Server 2016 dla systemów z rodziny Linux. Poglądowa wersja usługi została oddana do użytku 8 marca, zaś na pełne wsparcie trzeba będzie poczekać jeszcze co najmniej rok. Oferta kierowana do firm najwyraźniej przypadła do gustu administratorom baz danych, którzy dość licznie wypróbowali nowe połączenie.

Na temat obopólnych korzyści dla Microsoftu i komercyjnych wydawców Linuksa pisaliśmy w zeszłym tygodniu. Wzajemne wsparcie zdobyło ogólnie pochlebne opinie, o czym mówi Takeshi Numoto, CVP działu Cloud and Endterprise w Microsoft. Według jego oświadczenia blisko 8 tysięcy firm zarejestrowało się, by skorzystać z SQL Server 2016 na Linuksa. Wśród nich znajduje się mniej więcej 25% firm z listy Fortune 500.

Linux

To dla Microsoftu budujące wiadomości, zwłaszcza w obliczu silnej konkurencji ze strony firm Amazon Web Services i Oracle. To właśnie przeciw tej ostatniej Microsoft wytoczył działa ciężkiego kalibru. Hasłem "Zerwij z Oracle" firma zachęca do bezpłatnej przesiadki na SQL Server 2016. Ponadto wsparcie dla systemów linuksowych - które są liczącą się siłą, zwłaszcza w rozwiązaniach serwerowych i administracyjnych - okazało się strzałem w dziesiątkę. 8000 firm w 8 dni od rozpoczęcia oferty to całkiem niezły wynik, który jest też dowodem zainteresowania "konkurencyjnymi" z pozoru platformami ze strony użytkowników tak Windowsa, jak i Linuksa.

Jak wykorzystać Copilot w codziennej pracy? Kurs w przedsprzedaży
Jak wykorzystać Copilot w codziennej pracy? Kurs w przedsprzedaży

Wydarzenia