3 nowe narzędzia w PowerToys v0.62.0

3 nowe narzędzia w PowerToys v0.62.0

Autor: Krzysztof Sulikowski

Opublikowano: 9/7/2022, 3:23 PM

Liczba odsłon: 1200

Microsoft PowerToys otrzymał aktualizację do wersji 0.62.0. Tym razem obok poprawek i ulepszeń do zestawu trafiły też trzy nowe narzędzia o ciekawej i przydatnej funkcjonalności. Co dokładnie one umożliwiają? O tym poniżej.

Pierwszym z nowych narzędzi jest Linijka ekranu (Screen Ruler). To szybki i łatwy sposób na odmierzanie pikseli na ekranie. Funkcję można potraktować jako alternatywę dla linijki dostępnej w obszarze roboczym Windows Ink. Druga nowość to Szybki akcent (Quick Accent). Jest to prosty sposób na pisanie liter z akcentami. Wreszcie trzecie dodane narzędzie to Ekstraktor tekstu (Text Extractor), który działa podobnie jak Narzędzie Wycinanie, ale kopiuje tekst z zaznaczonego obszaru, wyodrębnia go za pomocą technologii OCR i kopiuje do schowka. To z kolei może być niezła alternatywa np. dla Copyfish czy innego oprogramowania do rozpoznawania tekstu na zrzutach ekranu.

Ekstraktor tekstu

PowerToys v0.57.0 dostarcza też trochę poprawek i ulepszeń do narzędzi Zawsze na wierzchu, Awake, Selektor kolorów, FancyZonesMouse, Narzędzia myszy, VCM, Dodatki do Eksploratora plików i PowerToys Run, Ustawień, Instalatora i funkcji programistycznych. Aktualną wersję zestawu można pobrać bezpłatnie z GitHub i Microsoft Store.

Jak wykorzystać Copilot w codziennej pracy? Kurs w przedsprzedaży
Jak wykorzystać Copilot w codziennej pracy? Kurs w przedsprzedaży

Wydarzenia