100 milionów użytkowników Outlooka na Androidzie i iOS

100 milionów użytkowników Outlooka na Androidzie i iOS

Autor: Łukasz Klimkiewicz

Opublikowano: 4/25/2019, 9:58 AM

Liczba odsłon: 671

Inwestycja w Windows Phone, a później w Windows 10 Mobile była złą decyzją. Mobilna platforma Microsoftu nigdy nie stanowiła nawet najmniejszego zagrożenia dla pozycji Androida i iOS na rynku. Porzucenie mobilnego Windowsa i inwestycja w rozwój międzyplatformowych aplikacji to ruch, który zapewnia firmie z Redmond ogromny udział w ekosystemie smartfonów.

Wczoraj Microsoft opublikował raport finansowy za trzeci kwartał roku fiskalnego 2019. Z danych jasno wynika, że w porównaniu do tego samego okresu w poprzednim roku fiskalnym Microsoft odnotował przychody aż o 14 proc. większe.

Tym samym Microsoft postanowił pochwalić się innymi osiągnięciami, szczególnie na rynku mobilnym. Frank Shaw, odpowiedzialny za komunikację zewnętrzną w firmie, powiedział na Twitterze, że klient pocztowy Outlook na platformach Android oraz iOS posiada już ponad 100 milionów aktywnych użytkowników. A chodzi tylko o ten kwartał.

Shaw uważa, że decyzja o porzuceniu mobilnego Windowsa i skupienie się na dystrybucji mobilnych aplikacji ostatecznie będzie dla firmy opłacalna. W sklepach Android i iOS dostępny jest szereg aplikacji z logo Microsoftu - programy pakietu Office, Cortana, Edge, Translator i wiele innych. Te aplikacje stanowią poważną konkurencję dla produktów Google oraz Apple i domyślnie zainstalowanych programów na tych platformach.

Jak wykorzystać Copilot w codziennej pracy? Kurs w przedsprzedaży
Jak wykorzystać Copilot w codziennej pracy? Kurs w przedsprzedaży

Wydarzenia