Black Friday nakręcił spore zyski dla Xbox One

 Black Friday nakręcił spore zyski dla Xbox One

Autor: Krzysztof Sulikowski

Opublikowano: 12/6/2014, 7:18 PM

Liczba odsłon: 2245

Microsoft włożył ostatnio sporo wysiłku, by przedstawić Xbox One jako najatrakcyjniejsza konsolę tego sezonu. Obniżki cen, pakiety z grami i specjalne edycje kontrolerów zrobiły swoje. Xbox One wszedł na szczyt, a Black Friday przyniósł Microsoftowi spore zyski.

Jak donoszą raporty VGchartz , Microsoft sprzedał 721 569 egzemplarzy Xbox One w ciągu 'tygodnia Black Friday', który zakończył się 29 listopada. Oznacza to, że najnowsza konsola Microsoftu zostawiła konkurentów (Wii U czy PS4) daleko w tyle. "W drugim tygodniu Black Friday sprzedano więcej egzemplarzy [Xbox One], niż w jakiejkolwiek konsoli w historii [tego tygodnia]." - komentuje VGchartz.

Xbox One. Źródło: http://www.gamerassaultweekly.com

Takich wieści bez wątpienia oczekiwała firma z siedzibą w Redmond. Przez wiele miesięcy konsola nie przynosiła oczekiwanych zysków. Źródła problemu dopatrzono się w zbyt wygórowanej cenie. Firma postanowiła więc obniżyć ją o 50 dolarów (ok. 170 zł) i dodać trzy bezpłatne tytuły. Promocyjne ceny mogą się różnić w zależności od kraju, tym niemniej - jak wynika z raportu - akcja promocyjna okazała się dla Microsoftu strzałem w dziesiątkę.

W połowie listopada Microsoft ogłosił, że sprzedaż Xbox One przekroczyła 10 milionów egzemplarzy. Czy uda się dobić do 11 milionów przed końcem tego roku? Tego nie wiadomo. Tymczasem firma po raz kolejny dokłada wszelkich starań, by jej konsola była na ustach wszystkich.

Kup 10 licencji Copilot dla Microsoft 365 i otrzymaj 50% zniżki!
Kup 10 licencji Copilot dla Microsoft 365 i otrzymaj 50% zniżki!

Wydarzenia