Wymagania Visual Studio 2012

Wymagania Visual Studio 2012

Autor: Krzysztof Kapustka

Opublikowano: 12/2/2012, 12:00 AM

Liczba odsłon: 17910

Nowa rodzina produktów Visual Studio jest już oficjalnie wydana. Zanim jednak zdecydujemy się na aktualizację naszego środowiska do najnowszej wersji, warto przejrzeć wymagania sprzętowe i programowe stawiane temu pakietowi programistycznemu.

Wymagania sprzętowe

Niezależnie od systemu operacyjnego i jego architektury, wymagania sprzętowe są praktycznie takie same dla wszystkich edycji Visual Studio, z wyjątkiem wersji Team Foundation Server i Team Foundation Server Express. Te, z uwagi na swoje role, wymagają nieco mocniejszego sprzętu. Poniżej prezentujemy minimalne wymagania sprzętowe dla Visual Studio 2012.

 • Procesor - Absolutnym minimum pozwalającym na pracę w środowisku Visual Studio 2012 w większości edycji jest procesor taktowany zegarem o częstotliwości 1,6 GHz. Wyjątkiem są tutaj edycje Team Foundation Server i Team Foundation Server Express, które wymagają procesora taktującego z częstotliwością co najmniej 2,2 GHz. Oczywiście im szybszy procesor, tym płynniej będzie działać nasze środowisko.


 • Pamięć operacyjna - Jeżeli instalujemy Visual Studio bezpośrednio na naszym komputerze, musi ono posiadać co najmniej 1 GB pamięci RAM. W przypadku instalacji środowiska na maszynie wirtualnej, powinniśmy przeznaczyć na nią nie mniej niż 1,5 GB dostępnej pamięci fizycznej. Ilość wymaganej pamięci jest różna dla poszczególnych edycji środowiska, dlatego wymagania te zebraliśmy w formie łatwej do odczytu tabeli.
 • Pamięć RAM
  Edycje pełneNatywnieWirtualnie
  Ultimate1 GB1,5 GB
  Premium
  Professional
  Test Professional
   
  Team Foundation Server1 GB
  Instalacja minimalna
  2 GB
  Instalacja standardowa
  (bez SharePoint)
  10 GB
  Instalacja pełna
  (z SharePoint)

  Pamięć RAM
  Edycje ExpressNatywnieWirtualnie
  Express for Web1 GB1,5 GB
  Express for Windows 8
  Express for Windows Desktop
  Express for Windows Phone4 GB-
  Team Foundation Server Express1 GB-

 • Dysk twardy - Całkowita ilość zajętego miejsca po instalacji zależy od wybranych do zainstalowania składników, a przede wszystkim instalowanej edycji Visual Studio. Szczegółowe informacje przedstawia poniższa tabela.

  Edycje pełneWolne miejsce na dysku
  Ultimate10 GB*
  Premium
  Professional
  Test Professional
  Team Foundation Server8 GB

  * Dodatkowo 600 MB na paczki językowe

  Edycje ExpressWolne miejsce na dysku
  Express for Web4 GB**
  Express for Windows 8
  Express for Windows Desktop5 GB**
  Express for Windows Phone4 GB
  Team Foundation Server Express

  ** Dodatkowo 100 MB na paczki językowe  Przed zainstalowaniem edycji odpłatnych powinniśmy posiadać co najmniej 10 GB wolnej przestrzeni dyskowej. W edycjach darmowych jest to nieco mniej. Warto dodać, że Microsoft nie zaleca instalacji środowiska Visual Studio 2012 na dyskach o prędkości mniejszej niż 5400 obr/min.

 • Karta graficzna - Do poprawnego działania Visual Studio niezbędna jest również odpowiednia karta graficzna obsługująca DirectX 9, która potrafi wyświetlić obraz o rozdzielczości co najmniej 1024 x 768 pikseli.
 • Emulator Windows Phone

  Aby móc korzystać z emulatora telefonu Windows Phone dostarczanego w edycji Visual Studio Express for Windows Phone (a także edycjach Professional oraz Ultimate i Premium z subskrypcją MSDN) należy posiadać procesor obsługujący Translację Adresów Drugiego Poziomu (SLAT). Jeżeli nasz komputer spełnia wymagania programowe i sprzętowe, ale jego procesor nie posiada wsparcia dla technologii SLAT, nie będziemy mogli go uruchomić. Dodatkowym wymaganiem, które należy spełnić aby móc korzystać z emulatora, jest posiadanie systemu Windows 8 w wersji Pro lub wyższej.

  Wymagania programowe

  System operacyjny

  Aby zainstalować Visual Studio 2012 w wybranej przez nas edycji, konieczne jest posiadanie jednego z następujących systemów operacyjnych: Windows 8, Windows 7, Windows Server 2008 R2 lub Windows Server 2012. Jako, że w niektórych przypadkach wymagane jest posiadanie zainstalowanego Service Packa, poniżej prezentujemy szczegółowe wymagania dotyczące tych systemów i ich architektur dla poszczególnych wersji Visual Studio.

  Edycje pełneWindows 8Windows 7Windows Server 2008 R2Windows Server 2012
  Ultimate(x86, x64)SP1 (x86, x64)SP1 (x64)(x64)
  Premium
  Professional
  Test Professional
  Team Foundation ServerSP1 (x64)*

  Edycje ExpressWindows 8Windows 7Windows Server 2008 R2Windows Server 2012
  Express for Web(x86, x64)SP1 (x86, x64)SP1 (x64)(x64)
  Express for Windows 8---
  Express for Windows DesktopSP1 (x86, x64)SP1 (x64)(x64)
  Express for Windows Phone(x64)---
  Team Foundation Server Express(x86, x64)SP1 (x86, x64)SP1 (x64)*(x64)

  * Również Windows Server 2008 SP2 (x64)