Data publikacji malejąco

Windows Phone

Nie tak krótka historia Windows Phone - cz. 3

Autor: Krzysztof Sulikowski

Opublikowano: 7/18/2016, 12:00 AM

Liczba odsłon: 3752

Witajcie w trzeciej części, która zamyka nasz cykl nie tak krótkiej historii Windows Phone. Ostatnie fazy życia Windows Phone 8.1 i głośne przejście do Windows 10 Mobile w jeszcze większym stopniu są możliwe do opisania tylko w odniesieniu do systemów i oprogramowania konkurencji. Wpływ na to ma specyficzne usytuowanie "Mobilnych Okienek", które zmagają się z niskim udziałem na rynku, brakiem paru kluczowych aplikacji i z efektami paru nieudanych strategii. Microsoft na nowo postanawia rozwiązać trwające od lat problemy i postawić na nogi swój mobilny system. Zobaczie też, w jakim kierunku system będzie rozwijał się w przyszłości.

Nie tak krótka historia Windows Phone - cz. 2

Autor: Krzysztof Sulikowski

Opublikowano: 6/18/2016, 12:00 AM

Liczba odsłon: 4244

Początki systemu Windows Phone sięgają początków ery smartfonów, która zaczęła się mniej więcej dekadę temu. Pierwsze kroki firmy Microsoft w świecie mobilnym opisaliśmy we wcześniejszym artykule, uwzględniając lata 2007 - 2012. Windows Phone na dobre rozkręcił się dopiero później, o czym przeczytacie poniżej! Jest to środkowa i zarazem główna część tej historii, którą w części trzeciej zamknie schyłek Windows Phone i nadejście Windows 10 Mobile, który możemy traktować w osobnych kategoriach.

Nie tak krótka historia Windows Phone - cz. 1

Autor: Krzysztof Sulikowski

Opublikowano: 4/16/2016, 12:00 AM

Liczba odsłon: 7407

Sześć lat temu Microsoft zaprezentował Windows Phone 7 Series po raz pierwszy. Był to początek przygody, która rozpoczęła się w klimacie nieukrywanego optymizmu, związanego z podbojem telefonów przez "Mobilne Okienka". Już w momencie debiutu Windows Phone musiał stawić czoła dwóm liczącym się i rosnącym w siłę konkurentom, których celem była (i nadal jest) dominacja nad platformą mobilną. W kolejnych latach Microsoft nie zdołał już wydobyć potencjału, właściwego pierwszej generacji Windows Phone z początku 2010 roku. Wielu analityków wówczas przewidywało zagarnięcie przez nowy system sporego udziału na rynku mobilnym, zdolnego nawet pobić iPhone'a. Niestety - a szczególnie niestety dla Microsoftu - Windows Phone nigdy nie osiągnął spodziewanego zasięgu, przytłoczony konkurencją ze strony iOS i Androida. Po niecałych sześciu latach nastąpił pozorny koniec Windows Phone i premiera Windows 10 Mobile, o wiele mocniej zorientowanego na współpracę z pozostałymi urządzeniami, dla których jądro Windows 10 pozostaje takie samo. Wróćmy jednak do samego początku i zobaczmy, w jakich okolicznościach Microsoft stawiał pierwsze kroki w świecie smartfonów.

Dlaczego Microsoft 'zaczyna od nowa' przy każej kolejnej wersji Windows Phone?

Autor: Krzysztof Sulikowski

Opublikowano: 12/21/2014, 12:00 AM

Liczba odsłon: 6177

" Microsoft powinien przestać zaczynać na nowo z Windows Phone " - tak brzmiała myśl przewodnia pewnego artykułu, który Kilka tygodni temu ukazał się na łamach Digital Trends . W czym rzecz? Windows 10 będzie trzecim już - na przestrzeni 4 lat - 'ponownym uruchomieniem' Windows Phone. Sytuacja ta miałaby ' doprowadzać deweloperów aplikacji i użytkowników do szaleństwa '. Czy jest tak w rzeczywistości? By lepiej zrozumieć temat, należy najpierw sięgnąć do historii 'Mobilnych Okienek'.

Najlepsze aplikacje Windows Phone dla fotografów - cz. 2

Autor: Krzysztof Sulikowski

Opublikowano: 10/22/2014, 12:00 AM

Liczba odsłon: 7158

Oto już druga z kolei odsłona naszej serii o najlepszych fotograficznych apkach na Windows Phone. Podobnie jak w pierwszej części naszego zestawienia , tak i tym razem wzięliśmy pod lupę 10 aplikacji z najwyższej półki, stawiając na różnorodność i oferowaną jakość. Poszukujesz wygodnej aplikacji aparatu, edytora fotograficznego lub unikalnych narzędzi? Zapraszamy więc do lektury. Z pewnością każdy użytkownik Windows Phone znajdzie tu coś dla siebie!

Najlepsze sportowe aplikacje Windows Phone, wykorzystujące SensorCore

Autor: Krzysztof Sulikowski

Opublikowano: 10/21/2014, 12:00 AM

Liczba odsłon: 19775

Powracamy dziś z kolejną odsłoną naszego cyklu o najlepszych aplikacjach dla Windows Phone 8. Tym razem skupimy się na aplikacjach sportowych, wykorzystujących technologię Nokia Sensorcore . Umożliwia ona aplikacjom dostęp do czujników ruchu i położenia, dodatkowo obniżając zużycie baterii. Technologia ta została zaimplementowana ekskluzywnie w wybranych modelach smartfonów z serii Lumia: 1520, 930, 630, 635 oraz Icon, działających w systemie Windows Phone 8.1 z aktualizacją Lumia Cyan.

Najlepsze aplikacje Windows Phone do zarządzania finansami

Autor: Krzysztof Sulikowski

Opublikowano: 10/21/2014, 12:00 AM

Liczba odsłon: 9498

Wielu z nas prowadzi budżet domowy czy stara się rejestrować swoje wydatki. Niektórzy śledzą wiadomości finansowe ze świata, a także inwestują na giełdzie. Trudno jest utrzymać w ryzach wszystkie te dane i zestawienia. Dlatego też z pomocą przychodzą aplikacje mobilne. W niniejszym zestawieniu wybraliśmy te naszym zdaniem najlepsze. Za pomocą kilku apek otrzymamy dostęp do wszystkich istotnych informacji ze świata finansów i będziemy mogli zarządzać naszymi wydatkami na szeroką skalę. Nasze propozycje to 11 aplikacji Windows Phone, oferujących rozwiązania z najwyższej półki. Zapraszamy do lektury!

Najlepsze komunikatory dla Windows Phone

Autor: Krzysztof Sulikowski

Opublikowano: 7/29/2014, 12:00 AM

Liczba odsłon: 20062

Z roku na rok SMS-y i tradycyjne rozmowy telefoniczne stopniowo odchodzą do lamusa. Nic dziwnego - tanie pakiety internetowe i szybkie Wi-fi w smartfonach umożliwiają prowadzenie rozmów za grosze (lub zupełnie za darmo). Stąd rosnąca popularność komunikatorów mobilnych. W dzisiejszym zestawieniu wybraliśmy te najlepsze naszym zdaniem. Postawiliśmy też na różnorodność - ważne są zarówno rozmowy głosowe i tekstowe, jak i konferencje wideo, możliwość wysyłania plików i integracja ze znanymi sieciami społecznościowymi.

Najlepsze aplikacje dla Windows Phone - Transport publiczny

Autor: Marcin Paradowski

Opublikowano: 7/29/2014, 12:00 AM

Liczba odsłon: 5919

Smartfony, między innymi z Windows Phone, to nie tylko urządzenia do dzwonienia, sms-owania czy wysyłania wiadomości e-mail. To coraz częściej sprzęt, który pomaga nam w codziennym życiu, którego jednym z głównych aspektów jest podróżowanie. W tej publikacji przyjrzymy się aplikacjom, które bez wątpienia pomogą nam w przemieszczaniu tak w mieście, jak i w skali kraju.

Co nas czeka po Windows Phone 8?

Autor: Krzysztof Sulikowski

Opublikowano: 4/30/2014, 12:00 AM

Liczba odsłon: 5742

Windows Phone 8 jest już na rynku prawie półtora roku. Tymczasem na temat Windows Phone 9 wiemy ciągle niewiele. Początkowo spodziewano się dziewiątej edycji "mobilnych okienek" pod koniec 2013 r., jako że Microsoft miał zaadoptować cykl wydawniczy swojego konkurenta - Apple. System iOS zaliczył 5 głównych wersji w ciągu 5 lat istnienia. Czy idea rokrocznego wydawania kolejnej generacji systemu ma sens? Być może z marketingowego punktu widzenia jest w tym jakaś metoda. Tym niemniej Microsoft nie poszedł w ślady producenta iPhone'ów.