Data publikacji malejąco

Artykuły o Windows Vista

Odzyskiwanie danych

Autor: Andrzej Stolarczyk

Opublikowano: 6/24/2009, 12:00 AM

Liczba odsłon: 36880

Z komputera korzystamy prawie codziennie, dlatego z każdym dniem na dysku przybywa coraz więcej danych. Czasami z różnych przyczyn dane ulegają usunięciu bądź uszkodzeniu. W takiej sytuacji mogło by się wydawać, że dane zostały bezpowrotnie utracone. Oczywiście nie jest to prawdą. Ten artykuł wyjaśni dlaczego tak się dzieje.

Svchost, svchost, svchost

Autor: Robert Żuber

Opublikowano: 3/6/2009, 12:00 AM

Liczba odsłon: 11349

Jeżeli kiedykolwiek bardziej wnikliwie analizowaliśmy listę procesów widoczną po wywołaniu systemowego Menedżera zadań, powinniśmy zwrócić uwagę na intrygujący proces svchost.exe. Pół biedy jeżeli występuje on w jednej kopii. Często jednak zdarza się, że wątków o podanej nazwie jest co najmniej kilka, a w dodatku pochłaniają one znaczny procent mocy obliczeniowej komputera.

Service Pack 2 dla Windows Vista - testujemy betę

Autor: Mateusz Miciński

Opublikowano: 2/14/2009, 12:00 AM

Liczba odsłon: 20591

W drugiej połowie ubiegłego 2008 roku do rąk wszystkich zainteresowanych Microsoft oddał testową wersję Beta drugiego dodatku Service Pack dla Windows Vista. Od tamtego czasu wydano odświeżoną wersję oznaczoną jako SP2 RC Escrow, choć trzeba koniecznie zaznaczyć, że nie należy sugerować się wplecionym tu skrótem RC, gdyż do wersji Release Candidate jeszcze daleko. RC Escrow to jedynie pretendent do wersji RC, a dopisek Escrow oznacza, że kod został już "zamrożony". Zatem jeżeli wersja ta przejdzie pomyślnie testy, bez większych wpadek, otrzyma w końcu status wersji kandydującej do wydania finalnego. Zapraszamy do przetestowanej przez nas wersji RC Escrow SP2 dla Visty.

Polski czytnik RSS dla Windows Vista

Autor: Mateusz Miciński

Opublikowano: 1/20/2009, 12:00 AM

Liczba odsłon: 11828

Dodatek Nagłówki paska bocznego Sidebar, wbudowanego w system Microsoft Windows Vista, domyślnie wyświetla anglojęzyczne wiadomości, pochodzące ze źródeł Microsoftu. Jednakże w prosty sposób można dokonać zmiany na polskie - ulubione kanały RSS, na przykład pochodzące z portalu CentrumXP.pl.

Windows Vista Reliability and Performance Monitor

Autor: Krzysztof Urbas

Opublikowano: 10/22/2008, 12:00 AM

Liczba odsłon: 17357

Każdy administrator systemu potrzebuje narzędzi do monitorowania wydajności sprzętu i aplikacji na nim zainstalowanych. Dlatego w Microsoft Windows Vista nie mogło ich zabraknąć. Funkcje te spełnia Monitor Stabilności i Wydajności Windows (Windows Reliability and Performance Monitor).

Windows Vista Communication Foundation

Autor: Damian Pieczyński

Opublikowano: 10/10/2008, 12:00 AM

Liczba odsłon: 8693

Windows Communication Foundation (nazwa kodowa Indigo) to następna generacja usług sieciowych. Jest częścią nowego Framework 3.0. Windows Communication Foundation jest warstwą komunikacyjną API WinFX i jest dostępna dla Microsoft Windows XP, 2003 i Visty. Windows Vista zawiera w sobie już .NET Framework 3.0. Dla Windows XP/2000, Windows Server 2003 dodatek ten jest dostępny do ściągnięcia na stronach Microsoft. Aby korzystać z tego rozwiązania trzeba jeszcze zainstalować rozszerzenie do Microsoft Visual Studio 2005.

Windows Vista Speech Recognition

Autor: Marcin Pacyna

Opublikowano: 10/9/2008, 12:00 AM

Liczba odsłon: 17044

Windows Speech Recognition jest aplikacją służącą do komunikacji z komputerem, a dokładnie z systemem operacyjnym. Jej podstawowym zadaniem jest zwiększenie efektywności tworzenia dokumentów i zmniejszenie do minimum korzystania z myszki i klawiatury. Używając wyłącznie własnego głosu jesteśmy w stanie obsługiwać ulubione aplikacje, przeglądać strony internetowe jak również dyktować treść maili.

Edytor obiektów zasad grupy w Windows Vista

Autor: Dawid Długosz

Opublikowano: 10/8/2008, 12:00 AM

Liczba odsłon: 27734

Edytor obiektów zasad grupy jest przystawką aplikacji Microsoft Management Console (MMC). Służy do zarządzania obiektami zasad grupy (GPO) udostępniając stosowny interfejs dla użytkownika.

Raportowanie błędów i rozwiązywanie problemów w Windows Vista

Autor: Dawid Długosz

Opublikowano: 10/7/2008, 12:00 AM

Liczba odsłon: 21834

System operacyjny Microsoft Windows Vista został zaopatrzony w nowe funkcje i mechanizmy dotyczące raportowania błędów oraz rozwiązywania problemów występujących podczas użytkowania. Oba moduły współpracują z sobą - dzięki temu została poprawiona kompatybilność, a co za tym idzie szybko rozwiążemy problemy, jakie napotkamy podczas pracy.

Trusted Platform Module Services w Windows Vista

Autor: Maciej Zelwak

Opublikowano: 10/6/2008, 12:00 AM

Liczba odsłon: 12933

Trusted Platform Module (TPM) Services jest nowym mechanizmem w jaki został zaopatrzony system Windows Vista. Specyfikację tego narzędzia napisała grupa TCG (The Trusted Computing Group). Jej współzałożycielem jest Microsoft, a obecnie zrzesza ona znacznie ponad 140 członków. Zadaniem TPM jest umożliwienie administrowania modułem zabezpieczającym sprzęt komputerowy. Jego architektura pozwala na łatwe zarządzanie układem na poziomie aplikacji.