Zmarł Paul Allen, współzałożyciel Microsoft

Zmarł Paul Allen, współzałożyciel Microsoft

 Krzysztof Sulikowski
Krzysztof Sulikowski
01:33
16.10.2018
728 wyświetleń

Smutna wiadomość dla fanów technologii Microsoft. Dziś w wieku 65 lat odszedł Paul Allen, współzałożyciel (razem z Billem Gatesem) firmy Microsoft, filantrop i inwestor. Przyczyną śmierci był chłoniak nieziarniczy (choroba nowotworowa). Komunikat wydał Vulcan Inc., organizacja odpowiedzialna za działalność dobroczynną Allena. W imieniu rodziny stanowisko opublikowała też siostra zmarłego, Jody Allen. Oświadczenie napisał również Satya Nadella, CEO Microsoft.

Mój brat był wybitną indywidualnością na każdym poziomie. Choć wielu znało Paula Allena jako technologa i filantropa, dla nas był zawsze kochanym bratem i wujkiem, a także wyjątkowym przyjacielem. Rodzina i przyjaciele Paula byli zaszczyceni, mogąc doświadczać jego poczucia humoru, serdeczności, szczodrości i głębokiej troski. Mimo napiętego harmonogramu zawsze miał czas dla rodziny i przyjaciół. W tym czasie straty i żalu dla nas - i wielu innych - jesteśmy głęboko wdzięczni za opiekę i troskę, które demonstrował on każdego dnia.
- Jody Allen, siostra
Wszyscy z nas, którzy mieliśmy zaszczyt pracować z Paulem, czują dziś niewypowiedzianą stratę. Posiadał on wybitny intelekt i pasję rozwiązywania niektórych z najtrudniejszych problemów na świecie, mając przekonanie, że kreatywne myślenie i nowe podejścia mogą wywrzeć gruntowny i długotrwały wpływ. Miliony ludzi było poruszonych jego szczodrością, jego wytrwałością w dążeniu do czynienia świata lepszym i jego pogonią, by osiągnąć tak wiele, jak mógł, w czasie i z zasobami, jakimi dysponował.
- Bill Hilf, CEO Vulcan
Wkład Paula Allena w naszą firmę, naszą branżę i naszą społeczność jest nieodzowny. Jako współzałożyciel Microsoft w swój własny cichy i zawzięty sposób tworzył magiczne produkty, doświadczenia i instytucje, i robiąc to, zmienił świat. Tak wiele się od niego nauczyłem - jego ciekawość, dociekliwość i dążenie do wysokich standardów to coś, co będzie nadal inspirować mnie i wszystkich nas w Microsoft. Nasze serca są z rodziną i ukochanymi Paula. Spoczywaj w pokoju.
- Satya Nadella, CEO Microsoft

Paul Allen znał się z Billem Gatesem od czasów młodości i wspólnie założyli Microsoft w 1975 roku. Firmę opuścił w 1983 r., już wtedy walcząc z chłoniakiem. Allen był jednym z najbogatszych biznesmenów w USA, znajdującym się na 21 miejscu listy Forbes z majątkiem 20,3 mld dolarów. Podobnie jak Gates, Allen używał swojej fortuny, by wspierać szeroki wachlarz działań filantropijnych i angażując się w dziesiątki projektów.

Paul Allen Bill Gates

Paul Allen miał nieoceniony wpływ na początkowy rozwój i rozkwit Microsoftu. Zapraszamy do lektury kalendarium Microsoftu, gdzie można prześledzić, jak przez wiele lat rozwijał się gigant technologiczny z Redmond.


Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się z innymi!

Źródło: https://www.windowscentral.com/microsoft-cofounder-paul-allen-dies-age-65

Polecamy również w kategorii Microsoft