"Zerwij z Oracle". Microsoft rozdaje darmowe licencje SQL Server

"Zerwij z Oracle". Microsoft rozdaje darmowe licencje SQL Server

 Krzysztof Sulikowski
Krzysztof Sulikowski
21:37
11.03.2016
4829 wyświetleń

W związku ze zbliżającą się premierą SQL Server 2016 (obecnie dostępna jest tylko wersja poglądowa - Release Candidate) Microsoft poczynił kilka niecodziennych działań. Jak informowaliśmy kilka dni temu, SQL Server otrzymał wsparcie dla Linuksa - na razie na poziomie preview; pełne wsparcie zostanie wprowadzone w przyszłym roku. Kolejne nietypowa oferta skierowana została do użytkowników baz danych Oracle. Microsoft proponuje im bezpłatne przejście na swoją platformę.

"Zerwij z Oracle" - takim dość agresywnym sloganem Microsoft promuje swoją nową ofertę. Jest ona kierowana do subskrybentów Software Assurance, a więc programu licencyjnego przeznaczonego dla większych firm. Oprócz darmowej licencji Microsoft zapewnia bezpłatne szkolenia z SQL Server dla administratorów baz danych i dofinansowanie procesu migracji. "Uwolnij się od drogich rozwiązań bazodanowych z tajemniczymi, frustrującymi planami cenowymi i niespodziewanymi dodatkami. Dzięki SQL Server osiągniesz przełom w zakresie wydajności dla stacji roboczych, dostępność o kluczowym znaczeniu, analitykę biznesową i zaawansowane narzędzia analityczne - wszystko w jednym pakiecie. Oferta obejmuje usługi wsparcia, które pomogą w migracji, oraz dostęp do SQL Server Essentials dla treningu Oracle Database Administrator" - zachęca Microsoft.

SQL Server 2016

Microsoft także na swoim oficjalnym blogu powołuje się na badania, z których wynika, że "w porównaniu do Oracle obecnie klienci mogą zaoszczędzić nawet do 10 mln dolarów w skali trzech lat, korzystając z tradycyjnych hurtowni danych, integracji danych, analityki biznesowej i zaawansowanych analitycznych stacji roboczych". Program "break free" ma ułatwić klientom konkurencyjnej platformy migrację do SQL Server 2016 i oszczędności kosztów. Szczególnie zachęcani są użytkownicy konkurencyjnych systemów zarządzania relacyjną bazą danych (RDBMS), takich jak właśnie Oracle.

SQL Server 2016

Czas trwania oferty jest ograniczony i można z niej skorzystać tylko do 30 czerwca tego roku. W porównaniu do krytykowanych modeli subskrypcji Oracle jest to oferta, pozwalająca drastycznie zredukować koszta. Warto też wziąć pod uwagę, że klienci objęci programem Software Assurance już teraz otrzymują znaczne rabaty (w odniesieniu do pełnych kosztów licencji), często negocjowane indywidualnie, dlatego też skorzystanie z darmowej oferty może nie wydawać się tak ekstremalną oszczędnością, tym niemniej jest to godna uwagi alternatywa.


Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się z innymi!

Źródło: http://www.neowin.net/news/microsoft-offering-free-sql-server-licenses-to-help-customers-break-free-from-oracle

Polecamy również w kategorii SQL Server 2016