Xbox Game Pass nie dla fanów Nintendo. Przynajmniej na razie

Xbox Game Pass nie dla fanów Nintendo. Przynajmniej na razie

 Łukasz Klimkiewicz
Łukasz Klimkiewicz
10:24
14.06.2019
701 wyświetlenie

O dostępności Xbox Game Pass na konsolach Nintendo Switch zrobiło się głośno pod koniec lutego. Operacja miałaby zostać zrealizowana w ramach współpracy cross-play, ale w przypadku konsoli Nintendo miałoby chodzić tylko o wybrane tytuły, bo jest to urządzenie głównie mobilne. Od lutego nie pojawiły się żadne nowe informacje na ten temat, aż do teraz.

Finalnie okazuje się, że Microsoft nie zamierza wprowadzać usługi Game Pass do konsoli Nintendo, przynajmniej na razie. Phil Spencer, odpowiedzialny za rozwój Xboksa, podczas wywiadu na targach E3 powiedział, że różnice między platformą Xbox a Nintendo Switch są na tyle duże, że nie można zagwarantować, że tytuły z Xboksa w ogóle będą działać na konsoli Nintendo.

Reklama

Spencer zapewnia przy tym, że jego marzeniem jest dostępność Xbox Game Pass na każdej platformie. W sieci pojawiają się żarty, mówiące, że Spencer umieściłby Game Pass nawet w tosterze, gdyby tylko mógł. Wracając do tematu Nintendo, Spencer powiedział, że takie rozwiązanie nie zostało wykluczone, ale na pewno odłożone w czasie, bo na mapie rozwoju platformy Xbox są teraz ważniejsze punkty. Trzeba też dodać, że Microsoft myślał również o udostępnieniu fanom Nintendo usługi xCloud, ale ten plan również musi zostać przełożony.


Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się z innymi!

Źródło: https://www.neowin.net/news/xbox-game-pass-is-unlikely-to-come-to-the-nintendo-switch-anytime-soon

Polecamy również w kategorii Usługi Xbox