Wyszukiwarka w sklepie Google Play pokazuje teraz ocenę i liczbę pobrań

Wyszukiwarka w sklepie Google Play pokazuje teraz ocenę i liczbę pobrań

 Krzysztof Sulikowski
Krzysztof Sulikowski
15:48
27.03.2020
1007 wyświetleń

Wielu użytkowników skarżyło się, że nawigacja po sklepach z aplikacjami bywa nieintuicyjna przez brak lub ukrywanie niektórych informacji. Google najwyraźniej odnalazł złoty środek między minimalizmem a bałaganem. Teraz, gdy szukamy aplikacji w Sklepie Play, obok ich ikon i nazw zobaczymy informacje, które mogą okazać się kluczowe dla dokonania wyboru.

W sklepach, takich jak Google Play, aplikacji jest tak wiele, że czasem nie wiadomo, na którą się zdecydować. Są to nieraz dosłownie klony o identycznej funkcjonalności, nazwach i wyglądzie. Aby wybrać perłę z gąszczu chłamu, możemy zasugerować się recenzjami użytkowników, liczbą pobrań i średnią oceną. Teraz łatwiej to zrobić już na etapie wyszukiwania.

Google Play Google Play Google Play

Wchodzenie na stronę każdej aplikacji osobno, by podejrzeć jej oceny i licznik pobrań, może okazać się uciążliwe dla osób z wolnym Internetem. Teraz te dane dostępne są od ręki na liście wyników wyszukiwania. Pozwoli to natychmiast odsiać gnioty i skupić się na cenionych produkcjach. Nie sądzimy też, by te dodatkowe informacje wprowadzały chaos do wyników. Przeciwnie, pozwalają uniknąć zbędnego przeskakiwania między stronami aplikacji, co zwłaszcza na telefonie nie jest zbyt wygodne.

Tę drobną, aczkolwiek niezwykle praktyczną nowość możecie sprawdzić sami. Wystarczy na telefonie z Androidem otworzyć Sklep Play i wpisać coś do wyszukiwarki.


Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się z innymi!

Źródło: https://www.neowin.net/news/google-play-store-will-now-show-app-ratings-size-and-download-count-in-search-results

Polecamy również w kategorii Android