Menu kategorii
 • Wkrótce Windows 10 może pozwolić na zmianę powłoki systemowej

  Wkrótce Windows 10 może pozwolić na zmianę powłoki systemowej

   Wojciech Błachno
  Wojciech Błachno
  14:05
  13.06.2019
  2977 wyświetleń

  Wczoraj Microsoft udostępnił nową kompilację 20H1 o numerze 18917. Listę najważniejszych zmian i poprawek podaliśmy już wcześniej, ale okazuje się, że to nie wszystko! Jak zwykle ci bardziej dociekliwi testerzy zaczęli grzebać głębiej. No i wygrzebali bardzo interesującą rzecz. W rejestrze systemowym znaleziono intrygujący element o nazwie Microsoft-OneCore-Shell-UpdateAgent. Wiele wskazuje na to, że Microsoft chce w przyszłych kompilacjach Windows 10 odseparować system od jego powłoki.

  W teorii użytkownicy będą mogli pobrać nową powłokę na przykład z Microsoft Store i przełączać je w locie w zależności od potrzeb. Jednym z pierwszych elementów interfejsu uniezależnionym od powłoki ma być Centrum akcji. Jest to bardzo ciekawa koncepcja, która sugeruje, że Windows 10 stanie się o wiele bardziej elastycznym systemem.

  Reklama

  Być może ma to związek z urządzeniami z podwójnym lub elastycznym ekranem, takimi jak Projekt Centaurus lub Andromeda. Może to być również cześć projektu Core OS, który ma na celu stworzenie modułowego systemu Windows, który mógłby pracować na różnych typach urządzeń.


  Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się z innymi!

  Źródło: https://mspoweruser.com/latest-windows-10-20h1-preview-build-shows-microsoft-is-making-the-windows-10-shell-piecemeal-upgradable/

  Polecamy również w kategorii Windows 10