Menu kategorii
 • Windows Autopilot z nowym trybem całkowicie automatycznej konfiguracji

  Windows Autopilot z nowym trybem całkowicie automatycznej konfiguracji

   Krzysztof Sulikowski
  Krzysztof Sulikowski
  00:09
  09.06.2018
  786 wyświetleń

  Windows AutoPilot to uruchomiony w zeszłym roku zestaw narzędzi w chmurze, których zadaniem jest uproszczenie wdrażania i zarządzania nowymi komputerami z Windows 10. Rozwiązanie okazuje się pomocne, gdy trzeba skonfigurować wiele urządzeń i gdy chcemy oszczędzić sobie ręcznego ładowania obrazów. Autopilot staje się tymczasem jeszcze bardziej automatyczny - celem jest praktycznie zerowa ingerencja użytkownika.

  Windows Autopilot

  Wygląda na to, że Autopilot w końcu zapracował na swoje imię. Microsoft rozszerza jego możliwości, dodając nowy tryb o nazwie Self-Deploying mode. Celem jest "rozszerzenie doświadczenia 'zero dotyku' - od IT po użytkownika wdrażającego urządzenie". Mówiąc wprost, jedyne, co musi zrobić użytkownik końcowy, to nacisnąć przycisk zasilania, a nowe urządzenie z Windows 10 będzie gotowe do pracy w firmie bez potrzeby jakichkolwiek interakcji ze strony użytkownika. Pojawi się ponadto możliwość "samowdrażania" zablokowanych kiosków, cyfrowych znaków czy współdzielonych urządzeń produktywnych.

  Narzędzie wyposażono też w nową funkcję resetowania, która pozwoli zresetować urządzenie zarządzane przez Intune i ponownie wdrożyć gotowe środowisko firmowe dla nowego użytkownika. Oczywiście to również nie wymaga fizycznego dostępu do urządzenia.

  Wszystkie te nowe funkcje są na razie dostępne w wersji testowej dla użytkowników Microsoft Intune i Windows 10 Insider Preview w kompilacji 17686, którą od wczoraj mogą pobierać Insiderzy z pierścienia Fast.


  Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się z innymi!

  Źródło: https://www.neowin.net/news/microsoft-unveils-new-deployment-options-for-windows-autopilot

  Polecamy również w kategorii Windows 10