Windows 11 Insider Preview wydany w Beta Channel. To dobry moment na wybór kanału. Jakie są różnice?

Windows 11 Insider Preview wydany w Beta Channel. To dobry moment na wybór kanału. Jakie są różnice?

 Krzysztof Sulikowski
Krzysztof Sulikowski
14:32
30.07.2021
3675 wyświetleń

Minął ledwie miesiąc, odkąd pierwsza oficjalna kompilacja Windows 11 została oddana do testów w Dev Channel. Po wydaniu zaledwie czterech buildów (lub jak kto woli — aktualizacji) Microsoft ogłosił wydanie Windows 11 w Beta Channel. Jednocześnie zachęca Insiderów do rozważenia tego, czy chcą pozostać w Dev Channel, czy przejść do Beta Channel. Każdy z tych wyborów wiąże się z pewnymi konsekwencjami, ale też wymaganiami. Szczegóły poniżej.

Jesteśmy bardzo podekscytowani, ogłaszając, że udostępniamy Windows 11 Insider Preview Build 22000.100 Windows Insiderom w Beta Channel! Wysoce zalecamy Insiderom z Beta Channel sprawdzenie posta na blogu z 28 czerwca, który podkreśla wszystkie nowe rzeczy w Windows 11, i przesłanie nam feedbacku o tym, jak ich używacie! Jak zawsze upewnijcie się, że sprawdziliście listę znanych problemów na dole posta, które mogą wpłynąć na Wasze doświadczenie na PC. Dodaliśmy też kilka nowych znanych błędów odkrytych przez Insiderów w Dev Channel od momentu wydania w zeszłym tygodniu.

Informacja: Insiderzy w Beta Channel nie będą mieli Czatu z Microsoft Teams. Będziemy starać się go włączyć w Beta Channel w nadchodzących tygodniach.

— Amanda Langowski i Brandon LeBlanc, Windows Insider Program

Oprócz względnie mniejszego ryzyka przy korzystaniu z wydań w Beta Channel (dawnym Slow Ring) kanał ten w przypadku Windows 11 różni się od Dev Channel (dawnego Fast Ring) również tym, że nie mogą do niego przystąpić osoby, których komputery nie spełniają wymagań minimalnych Windows 11. Osoby te mogą testować Jedenastkę w programie Insider do czasu premiery (wejścia w ogólną dostępność) nowego systemu. Po tym czasie będą musieli powrócić do Windows 10. Szczegółowo opisaliśmy te różnice we wcześniejszym artykule. Sprawdźmy, na co tym razem Microsoft zwraca uwagę:

Jeżeli jesteś w Dev Channel, jest teraz dobry moment na rozważenie przejścia do Beta Channel, jeśli chcesz pozostawać przy bardziej ustabilizowanych kompilacjach Windows 11.

— Amanda Langowski i Brandon LeBlanc, Windows Insider Program

Różnica w stabilności wydań w kanale deweloperów i kanale wersji beta jest mniej więcej taka, jak wcześniej między kręgiem szybkich aktualizacji a kanałem wolnych aktualizacji. Istnieje też oczywiście trzeci kanał, jakim jest Release Preview (kanał wersji zapoznawczej), jednak Windows 11 nie jest w nim jeszcze dostępny.


Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się z innymi!

Źródło: https://blogs.windows.com/windows-insider/2021/07/22/announcing-windows-11-insider-preview-build-22000-100/

Polecamy również w kategorii Windows Insider