Windows 10 ponownie najpopularniejszym systemem wśród graczy Steam

Windows 10 ponownie najpopularniejszym systemem wśród graczy Steam

 Krzysztof Sulikowski
Krzysztof Sulikowski
18:23
11.05.2018
0 komentarzy
521 wyświetlenie

Na początku listopada informowaliśmy o nieoczekiwanym wzroście popularności Windows 7 wśród graczy Steam. Po blisko dwóch latach rosnących udziałów Dziesiątki był to całkowicie nieoczekiwany zwrot, który przez część obserwatorów został uznany za anomalię, co ostatecznie potwierdziło samo Valve. Mechanizmy gromadzące dane zostały poprawione, w skutek czego udział Windows 10 podawany jest prawidłowo.

Steam

Steam opublikował wyniki swojej comiesięcznej Ankiety dotyczącej sprzętu i oprogramowania obejmujące kwiecień. Tym razem zostało dodane szczegółowe wyjaśnienie przyczyn nietypowych trendów z ostatnich miesięcy czyli nieoczekiwanego wzrostu udziału Windows 7, któremu towarzyszył dwukrotny wzrost udziału języka chińskiego. Czego więc się dowiadujemy? Zacytujmy pełną treść tego komunikatu.

"Najnowsze badanie sprzętowe Steam zawiera poprawki dotyczące zawyżania liczby użytkowników kafejek internetowych, do którego doszło w trakcie ostatnich siedmiu miesięcy.

W przeszłości badanie korzystało z metod po stronie klienta, by zagwarantować, że każdy system liczony będzie tylko raz w ciągu roku w celu precyzyjnego odzwierciedlenia całkowitej bazy użytkowników Steam. Okazało się jednak, że wiele kafejek internetowych zarządza sprzętem komputerowym w sposób, który powodował zawyżanie liczby liczonych klientów.

Około sierpnia 2017 roku zauważyliśmy znacznie zwiększony ruch w obrębie niektórych statystyk, w szczególności zwiększenie liczby użytkowników Windows 7, zwiększone użycie procesorów czterordzeniowych, a także zmiany w udziale rynkowym procesorów i układów graficznych. W tym okresie nastąpił również znaczny wzrost użytku języka chińskiego uproszczonego. Wszystko to pokrywa się ze zwiększonym użyciem Steam w kafejkach internetowych w Azji, których liczba użytkowników była zawyżana w badaniu.

Znalezienie przyczyn źródłowych problemu oraz wprowadzenie poprawki zajęło nam trochę czasu, ale jesteśmy przekonani, że począwszy od kwietnia 2018, badanie sprzętowe Steam nie będzie już zawyżać ilości użytkowników
".

Steam

Efekty po naniesieniu wspomnianych poprawek widoczne są w tabelce powyżej. Windows 10 64-bit zyskał 17,41 pkt proc., osiągając udział rzędu 53,10%. Nieco więcej, bo 20,90 pkt proc., utracił Windows 7 64-bit, którego udział wynosi teraz 36,15%. Tak gigantyczne zmiany notowań praktycznie nie zdarzają się z miesiąca na miesiąc i wynikają wyłącznie ze zmian w metodologii prowadzenia Ankiety.


Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się z innymi!

Źródło: https://mspoweruser.com/steam-fixes-hardware-survey-issues-windows-10-once-again-the-most-popular-os-for-gamers/

Polecamy również w kategorii Windows 10

Komentarze

Skomentuj

Autor