Windows 10 Insider Preview z buildem 14388 dla PC i Mobile

Windows 10 Insider Preview z buildem 14388 dla PC i Mobile

 Krzysztof Sulikowski
Krzysztof Sulikowski
01:00
13.07.2016
3812 wyświetlenia

Windows Insider działa ostatnio niezwykle intensywnie. Po zaledwie kilku dniach od kompilacji 14385 (PC i Mobile) ukazała się kompilacja wyższa o zaledwie 3 wersje. Przed chwilą Dona Sarkar ogłosiła dostępność nowego builda 14385 (także PC i Mobile). Tradycyjnie już brak tu nowości funkcjonalnych, za to deweloperzy skupili się na poprawkach błędów. Mamy też ciekawy komunikat od szefowej programu Insider.

"Witajcie, moi Windows Insiderzy! Jestem w tym tygodniu na Worldwide Partner Conference (WPC), by spotkać się z partnerami i klientami i zrozumieć potrzeby ich firm i marek. Wczoraj mówiłam o tym, czego nauczyłam się przez 41 pierwszych dni jako liderka programu Insider i jak zapatruję się na przyszłość programu. Nic dla was, Insiderzy, nie powinno być niespodzianką. Chodzi nam o edukację i pomoc w przekształceniu każdego przedsiębiorstwa dzięki naszym umiejętnościom w ciągu kolejnej dekady. Publiczność miała trochę pytań odnośnie tego, jak przyciągnąć klientów w różnych branżach (motoryzacja, medycyna, budownictwo) i poznałam trochę różnic między nimi a branżą technologiczną. Dało mi to do myślenia nad tym, jak wspomóc tych liderów w budowie programów takich jak nasz, w których fani stają się częścią produktu. Audio i slajdy z mowy znajdziecie tutaj. Jeśli chodzi o aktualności dotyczące buildów, udostępniamy dziś Build 14388 dla PC i Mobile, dla Windows Insiderów w Fast Ring. Build ten posiada 44 nowe poprawki, wliczając w to poprawioną niezawodność, żywotność baterii i dostępność" - pisze Dona Sarkar.

Windows 10 Insider Preview - poprawki w buildzie 14385 dla PC:

 • Sklep Windows został uaktualniony do wersji 11606.1001.39, zawierającej poprawki błędów.
 • Rozwiązano problem ze skrótami klawiaturowymi Narratora, które nie działały po zablokowaniu PC i ponownym zalogowaniu się.
 • Rozwiązano problem z Narratorem, który nie odczytywał daty i godziny w Ustawieniach > Czas i język > Data i godzina.
 • Rozwiązano problem z wysypującym się sterownikiem TPM, na skutek którego pojawiał się BSOD, a urządzenie uruchamiało się ponownie.

Windows 10 Insider Preview - znane błędy w buildzie 14385 dla PC:

 • Do builda 14388 (podobnie jak 14385) nie udało się dołączyć poprawki dla Hyper-V, która dotyczy problemu z uruchamianiem maszyn wirtualnych Windows Server 2016 Tech Preview 5, gdy włączony jest Secure Boot. Nim pobierzemy poprawkę, do uruchomienia tej VM konieczne będzie wyłączenie Secure Boot.
 • Po zainstalowaniu tego builda w wersji językowej innej niż EN-US i wejściu w tryb dla deweloperów może pojawić się błąd 0x80004005. Nie wpływa on jednak na możliwości korzystania z trybu, na przykład instalację Visual Studio i rozwijanie aplikacji uniwersalnych. W większości przypadków oznacza to, że wymagane są dodatkowe komponenty do debugowania w VS. Należy wówczas pobrać je samodzielnie.

Windows 10 Insider Preview - poprawki w mobilnym buildzie 14385:

 • Sklep Windows został uaktualniony do wersji 11606.1001.39, zawierającej poprawki błędów.
 • Rozwiązano problem z pojawianiem się klawiatury w trybie InPrivate w przeglądarce Edge.
 • Rozwiązano problem, na skutek którego aplikacja po zawieszeniu się nie mogła zostać uruchomiona ponownie aż do ponownego uruchomienia systemu.

Windows 10 Insider Preview - znane błędy w mobilnym buildzie 14385:

 • Nagrywanie głosu nie pojawia się za każdym razem jako opcja nagrywania połączeń. Microsoft otrzymał feedback i pracuje nad tą kwestią.
 • Użytkownicy aplikacji Portfel są proszeni o PIN dwukrotnie, gdy płącą z zablokowanego telefonu.
 • Microsoft przypomina też o zmianie formatu kopii zapasowej dla urządzeń z Windows 10 Mobile. Nowy format nie jest zgodny ze starszą wersją systemu (10586), a po odzyskiwaniu układ ekranu Start nie zostaje zachowany.

Są to wszystkie znane nowości w wersjach PC i Mobile. Jak pewnie zauważyliście, część problemów, wyszczególnionych przy wydaniu builda 14385, wciąż pojawia się na listach. Najwyraźniej nie zostały one jeszcze rozwiązane, a Microsoft wciąż pracuje nad poprawkami, które powinny zostać ukończone przed premierą Anniversary Update.


Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się z innymi!

Źródło: https://blogs.windows.com/windowsexperience/2016/07/12/announcing-windows-10-insider-preview-build-14388-for-pc-and-mobile/

Polecamy również w kategorii Windows Insider