Wersja poglądowa nowego Firefoksa dostępna na Androida. Ma być dwa razy szybciej

Wersja poglądowa nowego Firefoksa dostępna na Androida. Ma być dwa razy szybciej

 Krzysztof Sulikowski
Krzysztof Sulikowski
23:06
27.06.2019
873 wyświetlenia

Firefox Preview to nowa aplikacja pilotażowa Firefoksa na Androida. Wersja ta będzie gotowa jesienią, a teraz jej wczesną wersję mogą sprawdzać testerzy. Głównym założeniem Mozilli było wzbogacenie Firefoksa Focus o w pełni opierzone doświadczenia przeglądarki, w tym także wprowadzenie na urządzenia mobilne wydajności Firefoksa Quantum dzięki silnikowi GeckoView.

W przeciwieństwie do [firm z sektora] Big Tech, które dopiero niedawno zaczęły stawiać większy nacisk na prywatność, uruchomiliśmy blisko dwa i pół roku temu Firefox Focus, mobilną przeglądarkę na iOS i Androida, która pozwala Wam odkrywać sieć bez bycia śledzonym przez trackery. (...) W Firefox Preview łączymy najlepsze cechy lekkiej aplikacji Focus z tym, co nasze obecne mobilne przeglądarki mają do zaoferowania, by stworzyć najlepsze w swojej klasie doświadczenie mobilne. Nowa aplikacja jest napędzana przez własny silnik mobilnej przeglądarki Firefoksa - GeckoView - ten sam wysoce wydajny, umożliwiający działanie funkcjom motor, który napędza naszą aplikację Focus.
– Mozilla

Firefox Preview Firefox Preview Firefox Preview

Wielu użytkowników Firefoksa pamięta zapewne przesiadkę na wersję Quantum, która sprawiła, że przeglądarka nadgoniła konkurencję, a w niektórych aspektach nawet ją prześcignęła. Dzisiejszy Firefox Quantum jest znacznie szybszy i wydajniejszy, a także lepiej wyposażony. Jego moc zauważą użytkownicy Firefoksa Preview dzięki silnikowi GeckoView. Zapewnia on również niezależność od wizji Google realizowanej przez silnik Blink, który występuje w większości przeglądarek na Androida.

Reklama

Oprócz nawet dwukrotnego wzrostu szybkości w porównaniu do poprzednich wersji Firefoksa na Androida nową przeglądarkę cechują: minimalistyczny design, dobra organizacja dzięki kolekcjom i domyślnie włączona ochrona przed śledzeniem. Pełna wersja szykowana jest na jesień. Mozilla zapowiada też, że przez bieżący rok pracuje nad całościową optymalizacją Firefoksa dla urządzeń z Androidem. Zapowiada się więc, że mobilnego Firefoksa czeka taki sam skok jakościowy, jaki zaliczył na pecetach.


Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się z innymi!

Źródło: https://blog.mozilla.org/futurereleases/2019/06/27/reinventing-firefox-for-android-a-preview/

Polecamy również w kategorii Firefox