Wehikuł czasu w przeglądarce. Wayback Machine zintegorwany z Brave

Wehikuł czasu w przeglądarce. Wayback Machine zintegorwany z Brave

 Wojciech Błachno
Wojciech Błachno
13:33
26.02.2020
459 wyświetleń

Brave to jedna z ciekawszych alternatyw dla monopolisty, jakim jest Google Chrome. Podobnie jak Edge bazuje na Chromium, ale do wielu elementów podchodzi zupełnie odmiennie od potężnego kuzyna. Twórcy Brave obiecują traktować użytkowników fair i podkreślają, że nie jesteśmy dla nich towarem w przeciwieństwie do dotychczasowych monopolistów rynku. Brave wyposażono w wiele przydatnych narzędzi prywatności w postaci blockerów reklam czy śledzenia użytkownika.

Wayback Machine Brave

To jednak nie koniec zaskoczeń, bo nowa wersja przeglądarki wprowadza kolejną ciekawostkę, jaką jest istny wehikuł czasu. Wielu z Was może kojarzyć takie coś jak Wayback Machine. Jest to amerykańskie archiwum cyfrowe stron WWW uruchomione w 2001 roku. Pozwala dosłownie cofnąć się w czasie i przeglądać zarchiwizowane wersje stron internetowych.

Zarchiwizowano w nim już ponad 900 miliardów adresów URL i ponad 400 miliardów stron internetowych i trzeba przyznać, że jest to naprawdę imponujące narzędzie. Od dziś Wayback Machine jest zintegrowane z przeglądarką Brave. Przeglądarka może teraz automatycznie wykrywać, gdy dana strona, którą próbujemy otworzyć, jest niedostępna i zaoferuje nam przeszukanie kopii zapasowej w archiwum.


Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się z innymi!

Źródło: https://mspoweruser.com/brave-brings-native-support-for-wayback-machine/

Polecamy również w kategorii Przeglądarki i wyszukiwarki