Ważą się losy E3. Targi mogą się nie odbyć po raz pierwszy od 1996 r.

Ważą się losy E3. Targi mogą się nie odbyć po raz pierwszy od 1996 r.

 Krzysztof Sulikowski
Krzysztof Sulikowski
14:01
11.03.2020
604 wyświetlenia

Koronawirus stopniowo paraliżuje kolejne sfery życia publicznego. W ramach środków ostrożności odwoływane są nawet mniejsze imprezy i wydarzenia, wiele firm przechodzi w tryb pracy zdalnej, a władze uczelni i szkół zamykają placówki i wstrzymują większość aktywności. Dlaczego zatem wydarzenia o dużo większej skali, takie jak E3 lub sztandarowe konferencje Microsoftu, nadal stoją pod znakiem zapytania?

O ile wydarzenia, takie jak MWC 2020 i GDC 2020, można było lekką ręką anulować, ponieważ miały odbyć się w czasie szaleństwa koronawirusa, o tyle te zaplanowane na wiele miesięcy później teoretycznie mogą odbyć się w innych okolicznościach. E3 2020 planowo ma odbyć się w dniach 9-11 czerwca i tak naprawdę nie wiadomo, jak do tego czasu zmieni się sytuacja. Możliwe, że epidemia zostanie opanowana w taki czy inny sposób i targi będą mogły się odbyć. To samo dotyczy konferencji Microsoft Build, Inspire i Ignite, zaplanowanych odpowiednio na maj, lipiec i wrzesień.

Traveller

Co się zaś tyczy Electronic Entertainment Expo (E3), Bloomberg donosi, że Entertainment Software Association (ESA) ostrzega wydawców przed możliwym anulowaniem imprezy. Zamiast normalnego show organizator eksploruje opcje E3 jako wydarzenia online tego lata. Innymi słowy całe targi mogą zostać przeniesione do Internetu, a konferencje odbędą się jako livestreamy, tak jak ta Xboksa na GDC. Trochę szkoda, bo w tym roku w końcu czeka nas przełom na rynku konsol. Powoli zbliżamy się do premier Xbox Series X oraz PlayStation 5 (który jednak nie miał gościć na imprezie), a także pierwszych dedykowanych im gier. Z drugiej strony nośnikiem wieści o nich jest przecież Internet i fizyczne wydarzenie nie ma już takiego znaczenia, jak kilkanaście lat temu. Odwołanie E3 byłoby jednak znaczące w historii imprezy, która do tej pory odbywała się konsekwentnie co roku, począwszy od 1996 r.

Organizatorzy imprez znaleźli się w trudnym położeniu. Z jednej strony nierozsądnie jest odwoływać wydarzenia z wielomiesięcznym wyprzedzeniem, nie wiedząc, co wydarzy się w międzyczasie, a z drugiej strony odwoływanie ich w ostatniej chwili byłoby kłopotliwe dla tych, którzy już kupili bilety, zarezerwowali loty, hotele itd. Ufamy jednak, że organizatorzy, mając na uwadze bieżącą sytuację oraz komunikaty WHO i innych autorytetów, podejmą właściwe decyzje.

Aktualizacja: Targi E3 2020 zostały oficjalnie anulowane z powodu "rosnących obaw związanych z wirusem COVID-19".


Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się z innymi!

Źródło: https://mspoweruser.com/e3-2020-cancellation-inbound-coronavirus-concerns/

Polecamy również w kategorii Xbox Series X