Visual Studio Code 1.54 z natywnym wsparciem dla Apple Silicon

Visual Studio Code 1.54 z natywnym wsparciem dla Apple Silicon

 Krzysztof Sulikowski
Krzysztof Sulikowski
16:00
05.03.2021
2284 wyświetlenia

Visual Studio Code, darmowy i crossplatformowy edytor kodu od Microsoft, otrzymał aktualizację do stabilnej wersji 1.54.1. Jak można się domyślić, zawiera ona garść ulepszeń, a jednym z najciekawszych jest wsparcie dla architektury Apple Silicon, występującej na najnowszych Macach.

Dotąd można było co prawda używać VS Code na najnowszych Macbookach Pro i Air oraz na Macu Mini z chipsetem Apple M1, jednak aplikacja była projektowana dla procesorów Intel, więc musiała być uruchamiana za pośrednictwem warstwy emulacji Apple Rosetta. Pozwala to na uruchamianie Intelowych aplikacji na Apple Silicon, ale wiąże się z częściową utratą wydajności. Dzięki natywnemu wsparciu środowisko będzie działało nieco szybciej na tych nowych urządzeniach. Poza tym nie trzeba się martwić ewentualnym wygaszeniem wsparcia dla Rosetty 2, które ma nastąpić w niektórych regionach.

Oprócz wsparcia dla nowego krzemu od Apple wydanie to zawiera kilka ulepszeń dostępu, poprawia wydajność zintegrowanego terminala w Windows, daje możliwość zachowania procesów terminala podczas przeładowywania okna, wprowadza nowe możliwości IntelliSense czy pozwala spersonalizować ikonografię VS Code z użyciem Product Icon Themes.

Visual Studio Code 1.54 jest już dostępny za darmo na systemy Windows, Mac i Linux. Linki do pobrania oraz szczegółowe listy zmian znajdziecie na stronie Visual Studio Code Updates.


Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się z innymi!

Źródło: https://www.neowin.net/news/visual-studio-code-adds-native-support-for-apple-silicon-macs/

Polecamy również w kategorii Visual Studio