Visual Studio 2022 oficjalnie wydane!

Visual Studio 2022 oficjalnie wydane!

 Krzysztof Sulikowski
Krzysztof Sulikowski
19:21
08.11.2021
3066 wyświetleń

Zgodnie z zapowiedzią Microsoft poprowadził dziś oficjalną premierę nowych wersji platformy .NET i środowiska programistycznego Visual Studio. Użytkownicy mogą już pobierać Visual Studio 2022 i .NET 6. Sprawdzamy, co warto o nich wiedzieć.

Visual Studio 2022 to pierwsza wersja 64-bitowa w historii programu (devenv.exe jest teraz jedynie 64-bitowy). Dzięki przejściu na 64 bity środowisko będzie lepiej wykorzystywać zasoby systemowe, zwłaszcza podczas pracy z bardziej złożonymi rozwiązaniami. Jak podał Microsoft, podczas wczesnych testów wersji Preview klienci byli w stanie uruchamiać VS 2022 przez wiele dni, nawet z rozwiązaniami zawierającymi 700 lub więcej projektów.

Visual Studio 2022 zawiera również szereg poprawek i ulepszeń debugowania. Dostarcza funkcję Hot Reload, która umożliwia deweloperom edycję kodu źródłowego, gdy ich aplikacje działają w programie Visual Studio 2022, jak również z poziomu .NET CLI. Wśród nowości znajdują się również funkcje Live Preview i testy międzyplatformowe na Linuksie. Pełną listę zmian można prześledzić na stronie Visual Studio 2022 version 17.0 Release Notes.

Dziś swoją premierę miał także .NET 6, który jest już dostępny dla systemów Windows, Linux i macOS. Nowa wersja zapewnia ujednoliconą platformę dla aplikacji chmurowych, stacjonarnych, IoT i mobilnych, wykorzystując te same biblioteki .NET i możliwość łatwego udostępniania kodu na różnych platformach. Wersja zawiera też ulepszenia wydajności, zwłaszcza w zakresie operacji I/O plików.

Jest to pierwsze wydanie .NET, które natywnie obsługuje ARM64 na platformach zarówno Apple, jak też Windows. Zawiera ono ponadto wsparcie dla języków C# 10 i F# 6. Jest to wydanie LTS, co oznacza, że ​​będzie obsługiwane przez trzy lata.


Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się z innymi!

Źródło: https://visualstudio.microsoft.com/pl/vs/

Polecamy również w kategorii Visual Studio