Tworzymy kopię zapasową w chmurze w aplikacji Microsoft Authenticator

Tworzymy kopię zapasową w chmurze w aplikacji Microsoft Authenticator

 Krzysztof Sulikowski
Krzysztof Sulikowski
22:19
12.09.2019
1090 wyświetleń

Microsoft Authenticator to aplikacja, która za pośrednictwem generatora kodów jednorazowych umożliwia bezpieczną weryfikację logowania do usług Microsoftu. Przede wszystkim zaś pozwala nam zrezygnować z haseł i potwierdzać logowanie za pomocą telefonu. Teraz posiadła ona nową funkcjonalność, jaką jest tworzenie kopii zapasowej i przywracanie jej z chmury.

Nowe możliwości oznaczają, że użytkownicy Androida mogą wykonywać kopie zapasowe swoich danych uwierzytelniania w chmurze, a następnie w razie potrzeby łatwo i bezpiecznie przetransferować je na nowe urządzenie. Funkcjonalność ta była stopniowo udostępniana przez ostatnie tygodnie i dziś posiada ją 100% urządzeń z aplikacją w wersji 6.6.0+. Po aktualizacji Authenticatora możemy zacząć ją testować.

Kopia zapasowa w chmurze

Aby wykonać kopię, wystarczy wejść do Ustawień aplikacji i stuknąć przełącznik Kopia zapasowa w chmurze. Kopia zostanie błyskawicznie utworzona. Jej przywracanie jest równie proste. Gdy zainstalujemy Microsoft Authenticator na nowym urządzeniu, opcja odzyskiwania pojawi się na jednym z pierwszych ekranów — jeszcze przed dodaniem konta.

Aplikację Microsoft Authenticator pobierzemy bezpłatnie ze Sklepu Google Play.


Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się z innymi!

Źródło: https://techcommunity.microsoft.com/t5/Azure-Active-Directory-Identity/Cloud-backup-and-recovery-for-the-Microsoft-Authenticator-app-on/bc-p/852819

Polecamy również w kategorii Office 365 i Android