Trzy rzędy zadokowanych aplikacji w Microsoft Launcher 6.0

Trzy rzędy zadokowanych aplikacji w Microsoft Launcher 6.0

 Krzysztof Sulikowski
Krzysztof Sulikowski
20:03
18.06.2020
1759 wyświetleń

W tym tygodniu ukazała się aktualizacja Microsoft Launcher do wersji 6.0 dla użytkowników Androida w programie Beta. Wersja ta dodaje kilka przeprojektowanych elementów interfejsu i oczekuje się, że właśnie ona trafi na Surface Duo.

Jedna ze zmian dotyczy menu zadokowanych aplikacji na dole ekranu głównego, który pomieści teraz trzy rzędy aplikacji. W ogólnodostępnym wydaniu (5.x) Launcher zawiera już trzy rzędy, ale tego ostatniego można użyć tylko do szybkich akcji, takich jak włączanie latarki, danych mobilnych itd. To z kolei nie jest możliwe w wersji Beta, gdzie trzeci rząd obsługuje jedynie dodatkowe aplikacje.

Microsoft Launcher

Kolejna zauważalna zmiana to powrót folderów aplikacji w menu aplikacji. Funkcjonalność była już od jakiegoś czasu częścią ogólnodostępnego wydania. W buildach poglądowych mogliśmy tworzyć foldery tylko na ekranie głównym. Teraz możliwe stało się też zablokowanie ekranu poprzez dwukrotne stuknięcie ekranu głównego. Poprawiono też wyszukiwarkę aplikacji i rozwiązano parę problemów.

Aktualizacja z tymi nowościami jest dostępna zarówno w oddzielnym Microsoft Launcher Preview, jak też w programie Beta standardowego Microsoft Launcher. Podział ten wprowadza trochę zamieszania, dlatego liczymy, że Microsoft uprości i ujednolici sposób testowania swojego launchera.


Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się z innymi!

Źródło: https://www.neowin.net/news/microsoft-launcher-beta-adds-a-third-row-to-the-dock-and-app-drawer-folders

Polecamy również w kategorii Microsoft Launcher