Test Windows 7 (kompilacja 6519)

Test Windows 7 (kompilacja 6519)

 Adam Stępień
Adam Stępień
00:00
27.09.2008
64 komentarze
51636 wyświetleń
Windows Vista na dobre nie zadomowił się na komputerach użytkowników, a Microsoft przygotowuje już kolejny system. Redakcja CentrumXP.pl przetestowała kompilację 6519 systemu Windows Seven. Zobaczmy, co przygotowuje Microsoft w ramach najnowszego dziecka z rodziny Windows.

Instalacja Windows Seven

Po włożeniu płyty instalacyjnej do czytnika DVD zostaje uruchomiony kreator instalacji, który bardzo przypomina kreatora znanego z Windowsa Visty. Windows 7Nawet przycisk do zainicjowania instalacji to "Zainstaluj Windows Vista". Nawiązania do Visty są liczne i widać je nawet w "Informacjach o Wersji". Dopiero EULA wprowadza słówko Windows Seven, a sama treść licencji rodem z Visty, choć linki w niej zawarte – sprawdziliśmy – prowadzą do stron Microsoftu poświęconych Windows Seven. I chyba nie ma się co dziwić temu wszystkiemu. Przecież Microsoft napisał Vistę od zera i teraz ona będzie służyła jako baza do ulepszonych wersji systemów. Instalacja ogółem nie zaskakuje niczym poza samą końcówką. Znów zastanawiające jest, że część instalacji zatytułowana "Instalowanie Funkcji" mija w mgnieniu oka. Na koniec czeka nas zmiana. Windows Seven oferuje stworzenie (domowej) grupy roboczej. Niestety nie byliśmy w stanie jej utworzyć, a system ograniczył się do zdawkowego: „nie mogę utworzyć takiego obszaru dla tego komputera" i koniec. Instalację mamy za sobą – trwa ona nieco dłużej niż w przypadku Visty.

Pierwsze wrażenia

Na dzień dobry tuż po instalacji zaglądamy do Pulpit Windows 7(Mojego) Komputera, by sprawdzić, ile miejsca zajmuje system: 14 GB. Jeżeli chodzi o zajętość pamięci RAM i wykorzystania procesora, to system rezerwuje sobie 700-800 MB i 0-2% zużycia CPU (Intel Core 2 Duo). Można więc powiedzieć, że jest to standard w przypadku tej linii systemów, choć na uwagę zasługuje dobre przywracanie pamięci operacyjnej rezerwowanej przez inne aplikacje. Po kilkugodzinnej pracy Windows Seven skutecznie sobie zwalniał pamięć i nic nie stanęło na przeszkodzie, by pozamykać pamięciożerne aplikacje i znów cieszyć się zajętością pamięci, jaką raczy nas system tuż po jego starcie.

To, co cieszy

Nie wgłębiałem się w to bardziej, choć można pewnie by było posprawdzać analizerem kodeków, ale w sprawie kodeków sytuacja wygląda nieco lepiej Windows Media Player w Windows 7od strony domyślnie wspieranych formatów niż w przypadku Visty - dla mojej kolekcji około 100 teledysków co drugi mogłem oglądać bez potrzeby instalowania dodatkowych kodeków. Cieszą też zmiany w kalkulatorze. Teraz jest dostępna historia, a także konwersja różnych jednostek. Jest to przydatne, kiedy dziwimy się, że termometr, który dostaliśmy od cioci zza Oceanu, wskazuje 300 stopni zamiast naszych dwudziestukilku. Ciekawy jest też widok dla programistów, gdzie są dostępne funkcje boole'owskie i opcje zapisu liczby w różnych systemach dwójkowych. W Paincie też powiało nowością. Od razu widzimy skalę, można wstawić siatkę, odwrócić kolory, obrabiany obrazek ustawić jako tapetkę, z poziomu interfejsu Painta. Można także wkleić plik obrazu zamiast osobno go edytować, zaznaczając całość i kopiując z poziomu eksploratora Windows. Co ciekawe, wreszcie można zobaczyć narzędzie do tworzenia dysku odzyskiwania systemu (Create Recovery Disc). Funkcja ta miała być wprowadzona wraz z wydaniem Service Packa pierwszego dla Visty, ale skończyło się na tym, że narzędzie zostało dołączone jako skrzętnie poukrywane i niezdatne do użytku. WMP11 w Windows SevenKolejna nowość to funkcja wyświetlania zawartości naszego ekranu na zdalnym projektorze, którzy możemy wyszukać w sieci albo, jeżeli znamy jego adres, precyzyjnie go zlokalizować. Windows Sidebar już nie stanowi osobnego komponentu pulpitu, a jest w niego dobrze wkomponowany. Nie widać przejścia przy schodzeniu z obszaru Sidebara na środek pulpitu. Ponadto same ukrywanie wszystkich gadżetów i dodawania wykonywać należy już właśnie z prawokliku pulpitu. I tak powinno być od samego początku! Szkoda, że dopiero Windows Seven nadrobi tę lukę, że użytkownik chce zmieniać swój pulpit, mając dostęp do scentralizowanego panelu zarządzania nim. Na koniec krótka wzmianka o przydatnej malutkiej ikonce przy każdym wpisie pojawiającym się w menu Start – można przy jej użyciu łatwo przypiąć daną pozycję na stałe. Małe, a cieszy.

Jęk zawodu, czyli co na NIE!

Jak powszechnie wiadomo, kulą u nogi Visty były początkowe problemy ze sterownikami. Ekran Powitalny w Windows 7W skrócie, producenci ignorowali najnowszy system Microsoftu, ale po roku gigant mógł się chwalić na lewo i prawo, ile to sterowników nie jest już kompatybilnych. Problem ten chyba nie został jednak zniwelowany w Windows Seven. System nie wykrył mojej karty ATI 2600 XT, w wyniku czego ekran powitalny informował mnie, że posiadam „standardową kartę graficzną VGA”, a otrzymany z marszu rating to 1.0. Sterowniki trzeba było „podać ręcznie”, bo inaczej nawet nie zmieniłbym domyślnej rozdzielczości 800x600. To samo dotyczy mojej zewnętrznej karty dźwiękowej SoundBlaster na USB. Nawet nie została wykryta! Głośny jęk zawodu, choć są rzeczy, które naturalnie cieszą w nowych „okienkach”. Niemniej my przez jeszcze chwilę ponarzekamy sobie i skupimy się na wadach „siódemki”. Np. w menu Start jest nowa pozycja (PowerShell), z tym że jej uruchomienie sypie błędami. W Centrum Sieci czcionka zwykłego tekstu pisanego w żaden sposób nie różni się od tekstu linkowanego, czyli takiego, który prowadzi do strony WWW. Trochę żenujące zaniedbanie. Brakuje widoku Połączeń sieciowych, przy ich zarządzaniu, który jest w Viście, tzn. duża ikona z wypisem stanu pod spodem. W zamian za to jest dodatkowy widok - bardzo dużych ikon, choć ja cały czas tęsknie do tamtego. Windows nie wygenerował mapki dla mojej sieci lokalnej, ograniczając się do skąpego komunikatu, że wystąpił błąd. Volume Mixer wyświetla pasek podskakujący dla głównej głośności, a ignoruje poszczególne aplikacje, np. nie podnosi się pasek dla WMP, mimo że gra MP3. Panel Sterowania w Windows 7Panel Sterowania jest najzwyklej w świecie niedopracowany i nawet nie ma opcji zmiany widoku na klasyczny na bocznym panelu, jeżeli w ogóle można nazywać coś, co zostało skasowane tutaj - nigdy nie mogłem przyzwyczaić się do nowych sekcji, które znalazły się w Vistowym Panelu Sterowania. Tu jest podobnie, ale wyboru już (chyba) nie mam. Muszę przystosować się do nowej koncepcji. A może to i dobrze, patrząc na pierwotne moje uprzedzenie do nowego menu Start, które wyparło klasyczne, dziś określane przeze mnie mianem po prostu archaicznego. Tu przy okazji mała uwaga: w Windows Seven można już zapomnieć o klasycznym menu Start, bo teraz jest tylko jedno menu Start (znane z Visty). Czasem zdarzają się błędy, takie jak widać na jednym ze screenów, gdzie pokazano WordPada - pozostałości, śmieci z zamkniętych programów.

Ani ziębi ani grzeje

Przy oczyszczaniu dysków znów gromadzą się kolejne stosy informacji o wykrytych błędach, które trafią w końcu do Microsoftu, tak jak to standardowo bywa przy niefinalnych wersjach Windowsa (patrz Windows Vista). Tablet a Windows 7W notatniku niewiele się zmieniło poza opcją zamiany wyrazów i automatycznego wstawienia aktualnej daty - tego chyba jednak nie można poważniej potraktować, aniżeli jako nieprzydatną ciekawostkę. Patrząc z kolei na kolejny program, a mianowicie Windows Easy Transfer, trudno mi tu jednoznacznie coś orzec, bo miałem z nim do czynienia, gdy dopiero miał pojawić się dedykowany kabel do migracji z interfejsem USB, a było to ponad rok temu, niemniej wygląda on na zupełnie odnowiony i usprawniony. Postawiono na prostotę obsługi - cztery popularne scenariuszy migracji, migracji, która ma być łatwa, prosta i przyjemna. Jeszcze parę słów na temat zintegrowanego Windows Media Player, który co prawda dalej jest powszechnie znaną jedenastką, ale jakby po tuningu. WMP ma trzy główne zakładki, a nie sześć, jak przywykliśmy, i nowy tryb tzw. Player, który przypomina zaadoptowanie galerii systemu Windows. Może niektórzy kojarzą, że wspomniana galeria mogła odtwarzać klipy wideo. Teraz sytuacja się odwraca, Windows Media Player może wyświetlać zdjęcia, grać muzykę, puszczać filmy itd. WMP ma dwa tryby nagrywania danych, bo jak wiadomo jest też zdolny do wypalania płyt - Audio CD i DANE lub DVD, co jest nowością. O tym, czy działa to w porządku, pewnie będę mógł się na dobre przekonać za parę tygodni, gdy znowu sięgnę po nagraną płytkę z danymi przy użyciu MediaPlayera. Program wreszcie na starcie wyświetla informacje wyciągnięte z właściwości pliku, takie jak Wykonawca, Tytuł itd. Kiepsko trochę wygląda opcja synchronizacji - WMP jakby pozbył się opcji synchronizowania mojego odtwarzacza plików MP3/MP4. Wierzę, że w wersji finalnej wszystko wróci do normy.

Podsumowanie

Generalnie jest mnóstwo kosmetycznych korekt, których nie sposób tu wszystkich wymienić, w stylu zniwelowania opcji eksploracji kosza, skoro już jest jego otwieranie, zmiany trybu ustawiania tapetki (oryginalny, rozciągnięty, powielony) jako lista rozwijalna. Microsoft skorygował parę rzeczy w panelu ustawień dźwięku i dodał od siebie kilka innych. Z tych ciekawszych zmian warto wspomnieć o aktówce, która znów powraca w łaski twórców Windowsa i ma służyć w dobie obecnej głównie do synchronizowania danych między dwoma komputerami, tj. stacjonarnym pecetem i mobilnym laptopem. Microsoft postawił trochę na ikonki. Windows Seven 7Teraz zasób systemowych ikonek znacznie się powiększył, a i są one lepszej jakości, bo wyższej rozdzielczości. Zmian trochę jest, choć szczerze mówiąc powinny one dotyczyć Windows Vista SP2, a nie kolejnego systemu. Tak czy siak, nie negujemy usprawnień, jakie pojawiły się w Windows Seven, choć oczekujemy czegoś zdecydowanie potężniejszego, niż Visty u kosmetyczki. Trzeba jeszcze przyznać, że jak na bardzo wczesną wersję systemu, zachowuje się on całkiem wydajnie i działa stabilnie - Vista kulała tutaj od samego początku.


Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się z innymi!

Źródło:

Polecamy również w kategorii Wersje rozwojowe Windows 7

Komentarze

 • dolek3 19:55 27.09.2008

  <p>Ja uważam, że nie ma co sie dziwić na pojawiające sie "nie doróbki" tu i tam. Przecierz to wczesna wersja W7.</p>

 • mgk 20:17 27.09.2008

  <p>ciekawe ile osob co ma viste przesiadzie sie na win7..... chyba malo, bo i po co?</p>

 • asab 20:20 27.09.2008

  <p>dokladnie, to nie ten sam build ktorego screenshoty sie w sieci pojawily (6780 bodajze)</p>

 • filip150 21:14 27.09.2008

  <p>[b]dolek3 ma rację, jest to wczesna i mogą się ukazywać nie doróbki. Wiemy jak z Vistą było, jakieś zacinki, niestabilna praca w wersjach testowych.  Nawet jest to gdzieś w teście napisane, a przypomnijmy, że W7 nie jest nawet w fazie testów Beta, i nie ma żadnych zacinek, z testu to wynika. Ja myślę że Windows 7 będzie udaną wersją okienek. Pozdro<br /> [/b]</p>

 • Jaom 21:59 27.09.2008

  <p>A może ma małą ilość zacinek, bo zostałł zbudowany na bazie systemu, który chorby wieku nimowlęcego ma już za sobą? </p>

 • sivek 22:20 27.09.2008

  <p>czy microsoft podal juz minimalne wymagania sprzetowe dla W7?</p> <p> </p> <p>mgk. Mnie bardziej ciekawi ile uzytkownikow xp przesiadzie sie na w7</p>

 • GONZAL 22:44 27.09.2008

  <p>Zgadzam się z "sivek" Bardzo mnie interesuje W7 i mam nadzieję że w finalnej wersji będzie tak dobry jak WinXP swego czasu gdy wyszedł.</p> <p>Sam nadal używam WinXP, (Visty nie mam zamiaru instalować, miałem 3 dni na laptopie i podziękowałem) i jeśli W7 będzie na prawdę w porządku i mam nadzieję że będzie o niebo lepszy od Visty to z pewnością się przerzucę, lecz na wszelki wypadek pozostawię w archiwum poczciwego XP"eka :)</p> <p> </p> <p>Wydaje mi się że W7 może się udać, mało kto będzie pamiętał że było coś takiego jak Vista, albo poprostu szybko się zapomni o WV.</p> <p>http://pl.youtube.com/watch?v=FVbf9tOGwno  instalacja Visty w 2 min :D</p> <p> </p> <p>Pozdrawiam.</p>

 • Jag 22:59 27.09.2008

  <p>Podobnie było z Win2k oraz WinXp - ludzie nie chcieli zmieniać systemu z Win2k, ponieważ uważali, że WinXp to tylko nowy theme do starego systemu. uważam, że w tym przypadku może być podobnie - na razie wymagania systemowe Win7 są takie same jak Visty, jednak za rok (dwa?) nie będą one już dziwić. Wszystko będzie chodzić płynnie.<br />Nie wiem tylko co z netbookami i innymi urządzeniami energooszczędnymi? Może się okazać, że WinXp jest jednak optymalny do takich rozwiązań i Microsoft będzie musiał pomyśleć o reanimacji tego systemu np. pod nazwą Windows for Netbooks?</p>

 • ja 23:26 27.09.2008

  <p>Po polrocznej "przygodzie" z Vista na laptopie IBM, markowym i dobrze wyposażonym, przeszedlem na... MacBooka i Mac OS. </p> <p>Cena za oba byla podobna, ok. 5-5.5 tys.</p> <p>Od tej pory nie boję się swojego komputera :)</p> <p>Wiec ja na W7 siem nie pisze</p>

 • lee99 23:45 27.09.2008

  <p>a ja mam nadzieje że tego całego windows 7 jak wyjdzie będzie można spokojnie zainstalować na starszym kompie (zamiast xp) i nie bedzie się rzucało epitetami co chwile ;) ;) ;) chociaż to chyba płonne nadzieje :D</p>

 • akapit 01:22 28.09.2008

  <p>...mam nadzieje że udostępnienie tak wczesnego buildu to chwyt marketingowy przez twożenie kontrastu z szybkością, lekkością i modularnością wersji ostatecznej... </p> <p>Może moje siedmioletnie dziecko w ósmym roku życia dowie sie wreszcie że oprócz edubuntu jest jeszcze jeden fajny system... który ruszy na jej superkompie.</p>

 • akapit 01:25 28.09.2008

  <p>szczegulnie to twożenie porywa w moim komentaszu.</p>

 • radiator 07:11 28.09.2008

  <p>a nie napisali ile zajmuje po instalacji? tyle samo co vista?? to porazka. czy nowu system plikow jest WinFS?? jezeli nei to po co nowy system?</p>

 • GONZAL 08:25 28.09.2008

  <p>Napisali 14GB :) "Pierwsze wrażenia" ;)</p>

 • filip150 09:02 28.09.2008

  <p>Ja tam uważam że ten system się powiedzie, ja nie oceniam tego buildu, bo wolę poczekać albo na finalną wersję albo na testy beta, i wtedy przyjdzie nam oceniać. A co do tego że waży 14 GB to nic dziwnego, narazie była u "kosmetyczki" a zmiany w wyglądzie napewno jakieś będą.</p>

 • R 09:26 28.09.2008

  Nie skusiła mnie Vista i wygląda na to, że nie skusi mnie też Windows 7. Kolejny przerost formy nad treścią (czyli wodotrysków nad funkcjonalnością...) Chyba do późnej starości zostanę użytkownikiem XP (lub jakiegoś Linuksa, gdy kiedyś wprowadzi się w nim natywną obsługę .exe)

 • Brazyl 11:17 28.09.2008

  Wygląda na to że będzie mniej obciążał od VISTY oby tak było to będzie spox.

 • Vieri 11:43 28.09.2008

  DObra a teraz jakie sa wymagania to jest 1 rzecz a drugie ile to zere pamięci i HDD a 3 czy znowu beda takie same problemy z system jak z vistą że tego nie usune albo tego, ze to jej żle czy tamto?

 • Asthi 11:45 28.09.2008

  Eee, jaki jest sens testowania tak wczesnej wersji systemu? W artykule nie ma nic na temat tego jakie mają być ulepszenia w Windows7. Ocenia się kosmetyczne zmiany, które zapewne są na razie zaimplementowane wybiórczo i mogą być tylko przejściowe. Jest pełna krytyka brakujących/nie działających funkcji. Na prawdę naganny jest fakt, że jakaś funkcja w instalatorze nie działa i użytkownik nie otrzymuje stosownego komunikatu. Może tej funkcji po prostu nie ma i nie nawet nie ma czego wyświetlać? Autor ocenia stabilność i wymagania systemu - przecież ten build ma bliżej do Visty niż Seven. Osobiście dziwię się, że MS pozwala na publikowanie artykułów z testów takiej wersji systemu. Zakładam, że autor miał oficjalnie dostęp do kompilacji i licencja pozwala na taką publikację.

 • Ascarib 12:12 28.09.2008

  @Asthi-przykro mi, ale M$ nie pozwala na to(mogę ci wysłać umowę do BETY) Cytująć "Nie wolno CI publikować dokumentacji, screenów. Niewolno Ci także nikomu mówić o projekcie. Złamanie tych..." PS żal mi Was-to jest wczesna beta i ze wszytkich komentarzy tylko Asthi wypowiedział się konstruktywnie.

 • s 13:31 28.09.2008

  <p>cyt.: "<span>...opcje zapisu liczby w różnych systemach dwójkowych".</span></p> <p>Ile jest systemów dwójkowych? Bardzo mnie to ciekawi.</p>

 • ladovnik 13:51 28.09.2008

  <p>[u][i][b]Gdzie można się zgłosić jako beta-tester Windows 7?[/b][/i][/u]</p>

 • mi 16:07 28.09.2008

  A skad macie ta kompilacje bo chyba nie uczestniczycie w programie jako beta testerzy? Wiec chyba z torrentow piracki?

 • mi 16:14 28.09.2008

  "Osobiście dziwię się, że MS pozwala na publikowanie artykułów z testów takiej wersji systemu. Zakładam, że autor miał oficjalnie dostęp do kompilacji i licencja pozwala na taką publikację. " a skad mialby niby miec?

 • Pablo 17:35 28.09.2008

  <p>Jednym słowem nic rewelacyjnego jak dla mnie. To taka Vista po tuningu, albo Windows Vista Service Pack 2. To już wole zostać przy moim Windows Vista Home Premium który po udostępnieniu SP1 zaczał normalnie pracować[img]../tinymce/jscripts/tiny_mce/plugins/emotions/img/smiley-tongue-out.gif[/img]</p>

 • Ascarib 17:44 28.09.2008

  "ladovnik 28 września 2008, 13:51 Gdzie można się zgłosić jako beta-tester Windows 7?" Wysyłasz maila do M$ że jesteś szanowanym i ważnym Polakiem, a Oni wtedy zaproszą Cię do swojej siedzimy by zrobić pokaz VIP dla mieszkńca Etiopii xD Dobra bez żartów na prawdę wystarczy tylko stać się szanowanym na całym świecie deweloperem i gold partnerem M$. Wtedy sami przyjdą do Ciebie xD Proste??

 • wasylek88 20:44 28.09.2008

  <p>Moim zdaniem będzie to przeróbka Visty i próba oszukania użytkowników że mają doczynienia z nowym systemem. Lepiej by się wzięli za ulepszenie Visty choć ja po SP1 juz na nią nie narzekam. Jest stabilna, szybko chodzi. Narzekacie na Viste a zapomneliście że to samo było w stosunku do XP.</p>

 • Marcin Górny 20:58 28.09.2008

  Ale masz beznadziejne pismo :)

 • Mateusz Miciński 23:09 28.09.2008

  <p>[b]Nie rozumiem Waszych komentarzy, że Win 7 będzie tylko przerobioną Vistą.<br />Może nie pamiętacie jak wyglądały pierwsze wersje Visty (kodowa nazwa Longhorn)?<br /><br />To jeden z przykładów: http://www.activewin.com/screenshots/longhorn/Image28.jpg<br /><br /><br />Co Wam przypomina? Zapewne Win XP.<br /><br />Tak samo jest teraz, Microsoft na razie zajmuje się "wnętrzem" siódemki, a później interfejsem.<br /><br />Musicie się uzbroić w więcej cierpliwości, a nie na tym poziomie krytykować.[/b]</p>

 • -=_=- 23:13 28.09.2008

  "W Paincie też powiało nowością. (...) obrabiany obrazek ustawić jako tapetkę, z poziomu interfejsu Painta." - to akurat można zrobić od czasów Painta z Windows 95... nie wiem czy czasem Paintbrush z 3.11 już na to nie pozwalał.

 • -=Scarlatti=- 01:32 29.09.2008

  <p>Pingwin i tak wypali W7</p>

 • AIRmin 04:11 29.09.2008

  a ja używam od roku Visty, jestem z niej zadowoly, zakupilem mojego pierwszego oryginala w życiu w postaci Vista SP1 :D i nie mam zamiaru zmieniać systemu w najbliższym czasie. przejsci z XP to jest szok, naprawde ale jak sie juz przywyczai to system jest bardzo dobry, nie narzekam, wszystko mi chodzi, prgramy, gry, multimedia. nie ma na co narzekac :D system jak system, wystarczy dobra konfiguracja i śmiga :D wiadomo ze standardowe ustawienia sa do **** :P sprobujcie ten system dluzej niz tydzien czy dwa to sie przekonacie :D a W7? hmmm, napewno oryginala nie kupie :P no chyba ze bede musial ale to za pare lat minimum :P

 • TFL 06:53 29.09.2008

  <p>Ktoś się dziwi, że po zainstalowaniu system zajmuje aż 14 GB. Aż czy tylko? Przy dzisiejszych pojemnościach dysków twardych i cenach w przeliczeniu GiB/zł okazuje się, że wcale to nie jest dużo. Za dwa lata (bo nie sądzę, by M$ zdecydował się wypuścić W7 wcześniej) ten przelicznik będzie jeszcze bardziej korzystny.</p> <p>Każda kolejna odsłona systemu operacyjnego poprostu ma większe wymagania (sprzętowe). Pamiętam, gdy dziesięć lat temu ukazał się Windows 98. Mało osób zapewne dziś pamięta, że standardowa instalacja tego SO zajmowała więcej przestrzeni dyskowej niż Windowsa NT 4.0 Workstation o Windows 95 nie wspominając. Zresztą dotyczy to nie tylko systemów spod znaku M$ - przypomnijcie sobie na ilu płytach CD były dostarczane dystrybucje Linuxa a na ilu płytach DVD są dostarczane obecnie. Tak, wiem, że dystrybucje oprócz systemu zawierają jeszcze różnego rodzaju aplikacje, nie zmienia to jednak w niczym faktu, że systemy operacyjne puchną (pozostałe aplikacje również). Nie ma co narzekać. Poza tym z wszelką krytyką wstrzymajmy się do pojawienia się przynajmniej oficjalnej wersji beta. Do tego czasu wszelkie wybrzydzanie będzie wyglądało na bicie piany w myśl zasady "krytykuj, bo to microsoftu".</p> <p>Pozdrawiam</p>

 • Tiaa.. 08:57 29.09.2008

  <p>Ale 14 GB? Tyle to nawet (np.) największe RPGi nie zajmują (pomijając jednego Age of Conan) a tu i tak mówimy jedynie o systemie operacyjnym, który w stosunku do XP spuchł o 11GB i tak na prawdę nie oferował nic w zamian oprócz kilku wodotrysków i nowego (czy lepszego to kwestia względna) interfejsu</p> <p>System ma być BAZĄ do programów, a nie sam zżerać tyle zasobów<br /> co niejedna aplikacja.</p>

 • TFL 15:30 29.09.2008

  <p>Tiaa...</p> <p> </p> <p>Ale ciągle rozmawiamy o wersji, która nie jest nawet wersją beta - nie masz żadnej pewności co do tego ile miejsca będzie zajmować wersja finalna. Nie masz nawet żadnej pewności co do tego, co zostało zainstalowane z obecną wersją. Pozdrawiam</p>

 • Ascarib 16:07 29.09.2008

  żal, czy ktoś z komentujących zna się trochę na tworzeniu systemów?? @Tiaa.. Każe Ci ktoś instalować pełny system? Wiesz, że Vistę można zainstalować w wersji "n" ;p zajmuje mniej niż 6GB

 • Daniel 22:37 29.09.2008

  <p>A spadochron</p>

 • K.D. 01:11 30.09.2008

  <p>DOBRZE JEST WIEDZIEĆ O CZYM SIĘ PISZE ! JEŻELI TERMOTETR OD "CIOCI ZZA OCEANU" POKAZUJE 32*F TO ZNACZY , ŻE JEST 0*C !!! WIĘC SKĄD TE 300*F ? (149*C !!!)  (x)*F=((x-32)/1,8)*C , (x)*C=(1,8x+32)*F</p>

 • Adam Stępień 08:47 30.09.2008

  @K.D. - zasadnicze pytanie: skąd ta Twoja jednostka F zamiast K?

 • Bobi 16:17 30.09.2008

  <p>Jak mniemam to będzie skala Fahrenheita ;D</p>

 • dolek3 19:18 30.09.2008

  <p>Głupotą by było zaczynać tworzyć dobry system od interfejsu. Pierw się "implementuje" wszelkie nowości i udogodnienia potem kosmetyka. Każda nowa funkcja pełni określoną rolę i wymaga określonego szybkiego i łatwego dostępu, więc jaki jest sens zmieniac interfejs "co każdą nową funkcję".</p>

 • Ascarib 23:18 30.09.2008

  @dolek3-bo ty nie rozumiesz... każdy użytkownik chce by system był tworzony od interfejsu by móc później narzekć na wolny i trudny dostęp xD

 • K.D. 01:46 01.10.2008

  <p>PIRWSZE SŁYSZĘ , ŻE W USA TERMOMETRY MIERZĄ TEMPERATURĘ POWIETRZA W *K A JANKESI NA CO DZIEŃ POSŁUGUJĄ SIE JEDNOSTKAMI Z UKŁADU SI !</p> <p>(F JAK DANIEL GABRIEL FAHRENHEIT)</p>

 • Adam Stępień 08:42 01.10.2008

  @K.D. -nikt nie twierdzi, że Amerykanie na codzień mierzą temperaturę termometrami w Kelwinach, co nie oznacza, że oni nie mają więcej tego typu gadżetów niż my w Polsce.

 • Lrgion 07:03 03.10.2008

  <p>14gb... dobrze ze W7 bedzie szybszy, mniejszy i bardziej zoptymalizowany... Ehh, zamiast Xp to juz tylko Linux zostal...</p>

 • ja 12:00 03.10.2008

  <p>A co z [b]pazernością[/b] na zasoby bomputera?</p>

 • Nazekacz 09:01 05.10.2008

  <p>I kolejny system który bedzie miał zawyzone wymagania i wiele błedów</p>

 • he? 00:18 06.10.2008

  <p>vista u kosmetyczki.... Niby to coś mamy kupić?</p>

 • psq 15:41 09.10.2008

  <p>a mialbyc to system OpenSource.</p> <p>nihil novum, niech juz lepiej m$ procz podkradania rozwiazan i kodu</p> <p>trzyma sie z daleka od OS, robi te swoje niedomyte okna bo przynajmniej</p> <p>napedza rynek h-w i Ram tanieje :P</p>

 • aaaa 19:48 13.10.2008

  <p>naijlepszy windows jaki jest to windows xp do gier w sam raz  malo ram zaimuje a nie jak te nowe windowsy zal i niema tamtety takiej jakk win xp:D</p>

 • kuba11736 20:15 13.10.2008

  TO NAJLEPSZY WINDOWS NA ŚWIECIE!!!

 • msx 14:41 17.10.2008

  <p><span>Na dzień dobry tuż po instalacji zaglądamy do [url=18,29,galeria,Praca_z_systemem.aspx][img]../Img/G/18/122/2921,2.jpg[/img][/url](Mojego) Komputera, by sprawdzić, ile miejsca zajmuje system: 14 GB. Jeżeli chodzi o zajętość pamięci RAM i wykorzystania procesora, to system rezerwuje sobie 700-800 MB i 0-2% zużycia CPU (Intel Core 2 Duo)</span></p> <p> </p> <p> </p> <p> </p> <p> </p> <p> </p> <p> </p> <p> </p> <p>i to mi wystarczy za cały komentarz</p>

 • zal 21:41 21.10.2008

  gdzie te 118 screenów???

 • Screeny Windows Seven 14:43 24.10.2008

  http://www.centrumxp.pl/Windows7/18,0,galeria,Windows_7.aspx

 • buniu1 10:21 03.11.2008

  <p>Dla mnie to vista (screeny = vista); ulepszenia to bajer choć powinny sie pojawić już w Windows Vista (WMP 12 i Wordpad czy paint), nie pojawienie się ich w Viście daje do myślenia iż stworzony trochę przydrogawy bubel. Mam Viste Home Basic na lapku HP i działa bez problemów, więc  problemy siódemki  pewnie wynikają z błędów w próbie stworzenia czegoś nowego z visty (lecz bez visty) trochę głupota, ale tak to niestety wygląda. Wykrywanie pisma (mam nadzieję że się uda, a nie jak z rozpoznawaniem głosu w Viście). Jak dla mnie to SP2 vista, a na nowy system to trzeba  będzie poczekać bo z siódemki nic dobrego nie będzie (pośpiech i zbędne kombinacje - problemy ze sterownikami - reaktywacja bubla).</p>

 • g,d 16:12 15.11.2008

  ale mi się podoba ten system prypomina system operacyjny Windows Vista a nie ten tubczony widows XP .co tak przywleklij to tego głopieko Windows XP . ten system nie jest podobny bo ten Windows XP ma mało aplikacji .bo Windows Vista ma wiecjej aplikacji i tez Windows 7 oj no widac ze mniej zazywa pamięci i pojemnosc dysku tylko 14 GB ,fajnie i juz sie wkreciłem w dwoma systemami oj jeju jestem zawodolony z Microsoftu i tego króla tej firmy billa getsa jego znam go zdjęcie bo byłem wilkopedii i zobaczyłem ten microsoft jest najlebszą firma na swiecie nawet ich bardziej znam od informatyki tak na historie . postanowie poczekac jak wejdzie trzy najlebsze wersje tego systemu wole miec domowe systemy np home premium home basic z najlebszych komputery i tez będzie tylko jeden ultimate zarzadzac firme i a co z tymi grami komputrowymi a kareta graficzna Nvidia pomsyli biblioteke DirecX 11 dla Windows 7 i a direcX 10 tez będzie działac tej ulubionej Windows visty.juz widac ze to cos pomysli o tym systemie operacyjnym Microsoft jest z bardziej ulubionychi popularnych systemów windows Visty i Windows 7

 • CAłY SWIAT CIENIU WINDOWSA VISTY I WINDOWSA 7 ZA NAJLEBSZYCH SYSTEMoW W POLSCE I SWIATA . niech tylko wejdzie na polski rynek bo ja nie doczekac jego na oczy widziec. tttttttttyyyyyylllee

 • matiasv 11:55 03.02.2009

  <p>NauDż sIem Pisadź. Sorki ale takiego słowotoku to ze świecą szukać.</p>

 • MaRcHeWa 14:18 17.02.2009

  <p>wypuszczjac tak wczesnie windows7 microsoft sam sie przyznal, ze vista to niewypal</p>

 • bojak 15:27 17.03.2009

  Brak zapowiadanego (juz w viscie) systemu plikow winfs, brak nowego jadra minwin, na otarcie lez troche wodotryskow i wieksza niz w viscie stabilnosc... windows 7 powinno byc rozdawane darmowo jako sp2 do visty - bo tym w istocie jest

 • soldat 19:01 21.03.2009

  <p>powiem  że ogólnie bardzo ciekawy system tylko podobny do tego niewypału ""visty""</p>

 • Gumiś 19:31 03.04.2009

  <p>Nie wiem jak u was ale u mnie seven chodzi dużo lepiej od wisty i dość lepiej od XP a to dopiero wersja testowa 7067 , szybciej programy się instalują zjada mniej ramu od visty tyle ze na dzisiejsze warunki to nie ma większego znaczenia nie mniej jednak już teraz moim zdaniem jest lepszy od xp i visty , jak na mnie zostaje już na tej wersji do pełnego wydania , nie ma sensu przechodzić na gorsze , jedyny minus to nie wszykie gryna nim idą , tylko ja nie grywam a pracuje na nim no i ponoć nie idzie alkohol 120 tyle że za jakiś czas i on powstanie pod ten system</p>

 • windows 09:45 01.05.2009

  <p>skąd pobrać</p>

 • kuba 17:41 31.10.2011

  Windows 7 to jest najlepszy system.

Skomentuj

Autor