Sztuczna inteligencja Microsoftu tworzy karykatury

Sztuczna inteligencja Microsoftu tworzy karykatury

 Łukasz Klimkiewicz
Łukasz Klimkiewicz
09:20
22.11.2018
343 wyświetlenia

Grupa deweloperów-hobbystów zaprojektowała aplikację, która wykorzystując mechanizmy sztucznej inteligencji Microsoftu będzie przekształcać zdjęcia osób w niezwykłe karykatury. Projekt ma zostać zaprezentowany podczas grudniowej konferencji SIGGRAPH w Tokio.

Aplikacja została stworzona przez badaczy sztucznej inteligencji - Kaidi Cao z Uniwersytetu Stanforda, Jing Liao z uczelni w Hong Kongu oraz Lu Yuan z Microsoftu. Ich wersja sztucznej inteligencji wykorzystuje technologię GAN (Generative Adversarial Networks), która odpowiada za tworzenie karykatur. Technologia pracuje w dwóch etapach. W pierwszym etapie aplikacja skanuje geometrię twarzy i generuje model bazowy. Drugi etap polega na zastosowaniu artystycznych zabiegów, wprowadzeniu nowych tekstur i nadaniu obrazowi rysunkowego wyglądu.

Deweloperzy aplikacji zaznaczają, że ich projekt jest daleki od ideału, ale twierdzą, że co czwarta karykatura wygląda tak, jakby została narysowana przez artystę i nie da się jej odróżnić od komputerowego tworu. Projektanci zaznaczają również, że cechą charakterystyczną sztucznej inteligencji jest ciągła nauka, więc z czasem ich aplikacja będzie działać coraz lepiej.


Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się z innymi!

Źródło: https://thenextweb.com/artificial-intelligence/2018/11/20/microsoft-developed-an-ai-that-creates-amazing-caricatures/

Polecamy również w kategorii Sztuczna inteligencja