Synchronizacja ustawień dotarła do Visual Studio Code

Synchronizacja ustawień dotarła do Visual Studio Code

 Krzysztof Sulikowski
Krzysztof Sulikowski
13:17
12.03.2020
4080 wyświetleń
Synchronizacja ustawień to jedna z najbardziej wyczekiwanych funkcji VS Code. Microsoft udostępnił wczoraj nową kompilację rozwojową v1.44.0, która wreszcie daje taką możliwość. Funkcjonalność pozwala synchronizować ustawienia, rozszerzenia i skróty klawiszowe pomiędzy instalacjami VS Code na wszystkich urządzeniach. To nie jedyna nowość, która trafiła do IDE w ostatnim czasie.

Przez ostatnich kilka miesięcy pracowaliśmy nad obsługą synchronizacji ustawień, rozszerzeń i skrótów klawiszowych VS Code pomiędzy urządzeniami (popularny request funkcji #2743). W tym kamieniu milowym jesteśmy zadowoleni, ogłaszając, że ta funkcjonalność jest gotowa do sprawdzenia w następnym wydaniu Insider 1.44.0. Możecie teraz mieć zsynchronizowane swoje ustawienia we wszystkich waszych instalacjach VS Code na wszystkich maszynach. Możecie też uruchomić VS Code ze swoimi osobistymi preferencjami na świeżej maszynie z minimalnym wysiłkiem.
— Microsoft

Konfiguracja funkcji Settings Sync jest całkiem prosta. Microsoft zaprezentował jej działanie na animacji.

Settings Sync

Oprócz tej zapowiedzi w lutowej aktualizacji Visual Studio Code (v1.43) dodano kilka nowości, w tym wyszukiwanie i zapisywanie globalnych wyników w pełnowymiarowym edytorze, wsparcie dla linuksowego czytnika Orca, wsparcie hostów SSH na Windows i macOS, udostępnianie połączenia SSH czy łatwą zmianę układu edytora poprzez przeciąganie wierzchołków.


Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się z innymi!

Źródło: https://code.visualstudio.com/updates/v1_43#_settings-sync

Polecamy również w kategorii Visual Studio