SwiftKey to teraz Microsoft SwiftKey Keyboard

SwiftKey to teraz Microsoft SwiftKey Keyboard

 Krzysztof Sulikowski
Krzysztof Sulikowski
19:28
12.05.2020
1586 wyświetleń

Microsoft wypuścił wczoraj nową aktualizację SwiftKey Beta w sklepie Google Play. Wprowadza ona nie tylko nowości do aplikacji, ale też ważną zmianę. Ważną, ponieważ dotyczy oficjalnej nazwy aplikacji, która od teraz brzmi Microsoft SwiftKey Keyboard.

Microsoft przejął SwiftKey już na początku 2016 roku i od tamtej pory aktywnie rozwija aplikację. Przez ten czas jej popularność tylko rosła. Nie wszyscy jednak użytkownicy wiedzą, że właścicielem jest Microsoft. W samym sklepie Play jako wydawca podany jest SwiftKey. Aby więc wprowadzić przejrzystość w tej kwestii, Microsoft poszedł tropem Facebooka, który do przejętych przez siebie aplikacji Instagram i WhatsApp również dodaje informacje o wydawcy. Microsoft tymczasem na liście zmian aktualizacji 7.5.5.15 SwiftKey Beta pisze:

SwiftKey ma nową nazwę — jesteśmy teraz Microsoft SwiftKey Keyboard. Nie martwcie się, to wciąż ta sama klawiatura, którą znacie i kochacie.

Dodaliśmy wsparcie dla Emoji 12.0, które wprowadza wybór nowych designów — niektóre z przykładów to flaming, wydra, pies przewodnik, lenistwo, białe serce, różne odcienie skóry podczas trzymania za ręce oraz para genderowo inkluzywna. Będziecie mieli dostęp do nowych emocji po otwarciu panelu emoji SwiftKey. Uwaga: potrzebne jest urządzenie z Androidem 10 (lub nowszym).

Mimo dłuższej nazwy oficjalnej Microsoft potocznie sam nazywa aplikację tak, jak była do tej pory nazywana, czyli po prostu SwiftKey. Dla wygody również i my w ten sposób będziemy używać tej nazwy. W końcu nie ma potrzeby za każdym razem używać pełnych nazw typu "Microsoft Windows" czy "Microsoft Office 365", chyba że dla odróżnienia od produktów o podobnie brzmiących nazwach. SwiftKey raczej takiej konkurencji nie ma i trudno go pomylić z inną klawiaturą.

SwiftKey Beta na Androida w nowej wersji można już pobrać ze sklepu Google Play.


Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się z innymi!

Źródło: https://play.google.com/store/apps/details?id=com.touchtype.swiftkey.beta

Polecamy również w kategorii Android