SwiftKey na Androida z nową stroną ustawień i ciemnym motywem

SwiftKey na Androida z nową stroną ustawień i ciemnym motywem

 Krzysztof Sulikowski
Krzysztof Sulikowski
15:07
28.02.2020
669 wyświetleń

Ciemny motyw okrywa stopniowo wszystkie aplikacje Microsoftu, ostatnio np. OneDrive na Androida. Wykracza też poza produkty spod szyldu Office i tym sposobem trafił właśnie do SwiftKey Keyboard. Oprócz tego aplikacja klawiatury otrzymała przeprojektowaną stronę Ustawień, z której jest teraz wygodniej korzystać. Szczegóły poniżej.

SwiftKey w nowej wersji 7.4.9.11 otrzymał dwie główne zmiany. Niestety, nie z wszystkich skorzystają posiadacze telefonów z Androidem w starszych wersjach. Ciemny motyw Ustawień jest bowiem ściśle związany z najnowszą wersją systemu, czyli Android 10. Nowe ustawienia są natomiast dostępne dla wszystkich, o ile oczywiście mogą zainstalować SwiftKey. Aplikacja wymaga minimum Androida 5.0, czyli wersji z 2014 roku. Większość smartfonów będących w użytku nawet jeszcze wtedy nie istniała, tak że o to możemy być spokojni.

SwiftKey

Jak zatem przedstawia się changelog wersji 7.4.9.11?

  • Ustawienia aplikacji zyskały całkiem nowy wygląd. Zostały one zaprojektowane od nowa, aby ułatwiać wyszukiwanie rzeczy oraz personalizowanie klawiatury. Nowość można sprawdzić, stukając ikonę koła zębatego na pasku narzędzi albo po prostu otwierając aplikację SwiftKey.
  • Ustawienia SwiftKey wspierają teraz ciemny motyw. Jest on dostępny jako opcja dla urządzeń z Androidem 10.

Gwoli ścisłości — sama wysuwana klawiatura przyjmie zarówno ciemny motyw, jak i praktycznie każdy inny. Możliwości personalizacji jest ogrom i to od dawna. Sam ekran ustawień to już inna bajka. Może on być zgodny z ciemnym motywem systemowym, ale do tego potrzebny jest niestety Android 10, którego dostępność nadal nie jest tak szeroka.

Jeśli chcecie poznać nowe funkcje SwiftKey, możecie pobrać go bezpłatnie ze Sklepu Play już teraz.


Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się z innymi!

Źródło: https://mspoweruser.com/swiftkey-keyboard-android-redesigned-settings-and-dark-mode/

Polecamy również w kategorii Android