Snapdragon 845 na PC z Windows 10 już w 3 kwartale 2018 roku

Snapdragon 845 na PC z Windows 10 już w 3 kwartale 2018 roku

 Krzysztof Sulikowski
Krzysztof Sulikowski
21:51
13.12.2017
0 komentarzy
1122 wyświetlenia

Jak już wiemy, pierwsze komputery ARM z pełnoprawnym systemem Windows 10 będą działały pod kontrolą układu Snapdragon 835, którego następca niebawem wchodzi na rynek. Ma to oznaczać, że zaplanowane na pierwszy kwartał przyszłego roku Always Connected PCs od HP i ASUS dość krótko pozostaną najlepsze w swojej kategorii. Prawdziwy rozkwit Windows 10 na ARM nastąpić ma dopiero pod szyldem Snapdragona 845, a wyposażona weń generacja laptopów debiutować ma w przyszłorocznym sezonie back to school.

Zdaniem niektórych komentatorów Microsoft z wprowadzaniem na rynek Always Connected PCs zbytnio się pospieszył. Owszem, komputery te pełnią swoje funkcje i czerpią korzyści zarówno z pełnoprawnego Windows 10, jak i niskiego zużycia baterii i szybkiego LTE gwarantowanych przez ARM. Nie można zaprzeczyć, że Qualcomm i Microsoft wykonali kawał solidnej roboty w zakresie sprzętu, sterowników i oprogramowania, niemniej jednak pierwsze urządzenia w kategorii "zawsze połączonych" pecetów wyznaczają raczej kres aniżeli rozkwit pewnej generacji. Zapowiedziane na Q1 2018 laptopy HP ENVY x2 oraz ASUS NovaGo będą działać pod kontrolą SoC, który na telefonach ukazał się rok wcześniej. Nie oznacza to bynajmniej, że Snapdragon 835 jest przestarzały, a chodzi raczej o to, że może być lepiej. I będzie - już całkiem niedługo.

Snapdragon 845

O tym, że Microsoft celuje w Snapdragona 845 wiedzieliśmy od miesięcy, ale dotąd nie było całkiem jasne, kiedy pojawią się pierwsze oparte na nim PC. Cristiano Amon, EVP w Qualcomm Technologies, przekonuje, że stanie się to szybciej, niż można się było spodziewać. Potwierdził on, że Snapdragon 845 trafi na urządzenia ARM z Windows 10 w drugiej połowie 2018 roku. Oczywiście może to oznaczać sezon przedświąteczny, jednakże istnieją wiarygodne prognozy, że pierwsze takie urządzenia będą debiutować w okresie wakacyjnym, dedykowane m.in. uczniom jako sprzęt na nowy rok szkolny.

Porównując Snapdragona 835 z jego młodszym bratem można pokusić się o złośliwą analogię między netbookiem z 2014 r. i "zawsze połączonym" laptopem z roku 2018. Porównanie nieco na wyrost, ale 845 to rzeczywiście skok generacyjny, zwłaszcza że układ będzie dużo lepiej zoptymalizowany pod kątem Always Connected PC. Klienci, którym zależy na możliwie najwyższej mocy dla swojego urządzenia ARM, powinni więc zakup sprzętu HP lub ASUS dobrze przemyśleć.


Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się z innymi!

Źródło: http://fudzilla.com/news/mobile/45177-snapdragon-845-on-windows-later-in-2018

Polecamy również w kategorii Urządzenia

Komentarze

Skomentuj

Autor