Samsung, Sony i Ericsson odwołują konferencje na MWC 2020

Samsung, Sony i Ericsson odwołują konferencje na MWC 2020

 Krzysztof Sulikowski
Krzysztof Sulikowski
12:25
10.02.2020
761 wyświetlenie

Epidemia koronawirusa jest na tyle niebezpieczna, że wiele firm w trosce o pracowników postanowiło nie zmuszać ich do podróży zagranicznych i przebywania w wielkich skupiskach ludzi. W tym konkretnym przypadku chodzi o Mobile World Congress w Barcelonie. W zeszłym tygodniu pisaliśmy o LG i ZTE, które albo całkowicie zrezygnowały z obecności na targach, albo ograniczyły ją do stanowiska wystawienniczego. Ich śladem podążyli kolejni giganci.

Kolejną firmą, która zdecydowała się posłuchać rady autorytetów w temacie zdrowia, był Ericsson. Pod koniec ubiegłego tygodnia opublikował oświadczenie:

W następstwie wybuchu epidemii i dalszego rozprzestrzeniania się nowego koronawirusa, Ericsson dokładnie monitorował rozwój sytuacji i przyjął zalecenia odpowiednich autorytetów krajowych oraz organizacji międzynarodowych, takich jak WHO. Po rozległym, wewnętrznym szacowaniu ryzyka Ericsson postanowił zastosować dalsze środki zapobiegawcze, wycofując się z MWC Barcelona 2020, największego wydarzenia w branży telekomunikacyjnej.
— Ericsson

Następnie pojawiły się informacje o działaniach Samsunga, który również monitoruje sytuację. W jego przypadku brak jeszcze oficjalnego oświadczenia, niemniej jednak o jego decyzjach informują zaznajomione z tematem źródła. Wielu pracowników z placówek w USA i Korei zdecydowało się anulować loty do Europy. Firma nadal planuje wystawić się na targach, ale na wydarzeniu nie będą gościć żadni ważni menadżerowie, co najprawdopodobniej oznacza brak własnej konferencji. Samsung to jeden z najważniejszych producentów smartfonów na świecie, a jego obecność na targach uważana jest za kluczową. Są jednak rzeczy ważne i ważniejsze, więc decyzje Koreańczyków oraz innych firm są w pełni usprawiedliwione.

Ostatnim gigantem, który zajął stanowisko w sprawie MWC, jest Sony. W przeciwieństwie do Samsunga jego sytuacja jest już jasna. Wszystkiego dowiadujemy się z oświadczenia:

Sony dokładnie monitorowało rozwijającą się sytuację związaną z wybuchem epidemii nowego koronawirusa, która 30 stycznia 2020 r. doprowadziła do deklaracji stanu alarmowego dla świata przez Światową Organizację Zdrowia. Jako że największe znaczenie ma dla nas bezpieczeństwo i zdrowie naszych klientów, partnerów, mediów i pracowników, podjęliśmy trudną decyzję, by wycofać się z wystawienia i uczestnictwa na MWC 2020 w Barcelonie w Hiszpanii. Konferencja prasowa Sony zamiast tego odbędzie się o ustalonej godzinie 8:30 rano (CET) 24 lutego 2020 r. w formie wideo na naszym oficjalnym kanale Xperia na YouTube, gdzie zaprezentujemy ekscytujące wiadomości o produktach.
— Sony

Praktycznie takie same powody przedstawiła też Nvidia, która z żalem odwołuje swoje wystąpienie na targach. Firma jednocześnie szuka innych sposobów, by podzielić się swoimi zapowiedziami związanymi z AI, 5G i vRAN.

Mobile World Congress w tym roku może nie być tak ekscytujący jak niegdyś, choć z drugiej strony trudna sytuacja nie powstrzyma kluczowych gości przed prezentacją ich zapowiedzi — tyle że z innych miejsc, czy to wirtualnie, czy na lokalnych konferencjach. Z drugiej strony epidemia utrudnia produkcję i dostawy sprzętu (np. Nintendo Switch), głównie produkowanego w Chinach.


Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się z innymi!

Źródło: https://in.reuters.com/article/china-health-mobileworld-ericsson/ericsson-pulls-out-of-major-barcelona-conference-over-coronavirus-idINKBN2011FD

Polecamy również w kategorii Samsung