Reklamy w Eksploratorze plików? Microsoft: "To był eksperyment"

Reklamy w Eksploratorze plików? Microsoft: "To był eksperyment"

 Krzysztof Sulikowski
Krzysztof Sulikowski
15:09
16.03.2022
1899 wyświetleń

Nowy Eksplorator plików w Windows 11 przysporzył sobie wiele sympatii, ale ostatnia zmiana spotka się raczej z odwrotną reakcją. Chodzi tu o reklamy, choć nazywanie tak tej zmiany jest lekką przesadą. Część Insiderów zauważyła banner z sugestiami aplikacji w górnej części okna. Jak to tłumaczy Microsoft?

Propozycje aplikacji w menu Start, powiadomieniach i na stronie wyników wyszukiwania Bing często spotykały się z niechęcią. Próby przemycenia ich do Eksploratora to dla wielu wręcz działanie niewybaczalne. Ale spokojnie — ta zmiana pojawiła się jedynie w Dev Channel i równie szybko zniknęła.

Sugestie w Eksploratorze plików nie zostały uwzględnione na żadnej z oficjalnych list zmian i zaraportowali o nich dopiero testerzy. Pozostało więc zapytać o nie Microsoft. Zrobiła to redakcja portalu The Verge i otrzymała następującą odpowiedź:

To był eksperymentalny banner, który nie był przeznaczony do zewnętrznej publikacji i został wyłączony.
— Brandon LeBlanc, Senior Program Manager w Windows, Microsoft

Nie był to pierwszy taki eksperyment. Jeszcze w 2017 roku w Eksploratorze pojawił się o wiele większy banner promujący subskrypcje OneDrive. Również wtedy Microsoft nie nazywał tego reklamą, lecz "wskazówką" (ang. tip). Tak czy inaczej obie zmiany wycofano.


Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się z innymi!

Źródło: https://www.theverge.com/2022/3/15/22979251/microsoft-file-explorer-ads-windows-11-testing

Polecamy również w kategorii Windows Insider