Przesiadka na Internet Explorer 11 zalecana użytkownikom Windows Server i Embedded

Przesiadka na Internet Explorer 11 zalecana użytkownikom Windows Server i Embedded

 Krzysztof Sulikowski
Krzysztof Sulikowski
00:08
29.01.2019
2919 wyświetleń

Internet Explorer może i jest obywatelem drugiej kategorii w Windows 10, ale to nadal druga lub trzecia (w zależności od źródeł) najczęściej używana przeglądarka desktopowa. Wsparcie dla IE 10 wkrótce wygaśnie, zostawiając wielu użytkowników Windows bez dalszych aktualizacji zabezpieczeń, wsparcia technicznego i zawartości technicznej online. Na szczęście Microsoft daje użytkownikom możliwość przesiadki na nowszą wersję.

W styczniu 2016 roku Microsoft wyklarował swoją strategię dotyczącą przeglądarek, czyniąc IE 11 ostatnią wspieraną wersją Internet Explorera. Jako że wsparcie dla starszych wersji zostało już zakończone, wielu użytkowników przesiadło się właśnie na jedenastkę. Pytanie, kim są ci nieszczęśnicy, którzy utknęli przy IE 10. Są to głównie firmy, polegające na Windows Server 2012 i Windows Embedded 8 Standard. Microsoft ma tym klientom do zaoferowania możliwość pobrania IE 11 z Microsoft Update Catalog, a także - później w tym roku - poprzez Windows Update i Windows Server Update Services (WSUS).

Microsoft zaleca tym firmom, aby zaczęły testować upgrade już teraz w środowiskach testowych lub kręgach pilotażowych, ale jednocześnie ostrzega, że nadciąga deadline. Wsparcie dla IE 10 potrwa bowiem do stycznia 2020 roku. Po przesiadce na IE 11 będzie można skorzystać z Enterprise Mode dla zachowania zgodności z aplikacjami i witrynami. Pozwoli to ładować aplikacje, polegające na IE 10, w IE 11 z "trybem zgodności".


Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się z innymi!

Źródło: https://techcommunity.microsoft.com/t5/Windows-IT-Pro-Blog/Bringing-Internet-Explorer-11-to-Windows-Server-2012-and-Windows/ba-p/325297

Polecamy również w kategorii Internet Explorer