Premiera słuchawek Surface Earbuds przesunięta na wiosnę

Premiera słuchawek Surface Earbuds przesunięta na wiosnę

 Wojciech Błachno
Wojciech Błachno
11:43
22.11.2019
627 wyświetleń

Słuchawki Surface nie miały być sprzedażowym hitem. To raczej po prostu drogi dowód na to, że Microsoft potrafi zrobić coś poza komputerami i robi to bardzo dobrze. Pozycjonowanie tych słuchawek na półce premium ograniczało znacznie grupę potencjalnych klientów, ale kto miał je kupić ten i tak je kupił, raczej unikając zawodu. Na tegorocznej konferencji Surface Microsoft zapowiedział kolejną odsłonę swoich słuchawek, tym razem w mniejszej, dokanałowej wersji. Są to oczywiście słuchawki bezprzewodowe w formie znacznie odbiegającej od tego, co prezentuje konkurencja.

To nie są zwykłe słuchawki. Dzięki integracji z rozpoznawaniem mowy w Azure, która potrafi generować napisy na żywo w ponad 60 językach, możemy np. dyktować maile czy tekst do Worda. Są to więc prawdziwe smart-słuchawki. Początkowo miały być dostępne w sezonie świątecznym, czyli w zasadzie już teraz. Niestety wygląda na to, że będziemy musieli jeszcze na nie odrobinę poczekać, bo Panos Panay, szef Surface, poinformował na twitterze o konieczności przesunięcia ich premiery na wiosnę.

Dlaczego? Ponoć przede wszystkim chodzi o chęć dopracowania wszystkich detali produktu tak, by był perfekcyjnie przygotowany na premierę. Z jednej strony to dobrze, że Microsoft nie chce wypuścić niedopracowanego produktu na rynek, byle zdążyć w określonym terminie i nie boi się przyznawać do tego, że potrzebuje więcej czasu. Z drugiej - szkoda, że jesteśmy zmuszeni poczekać, choć w Polsce pewnie i tak słuchawek oficjalnie nie zobaczymy, podobnie jak ich większych poprzedników.


Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się z innymi!

Źródło: https://www.onmsft.com/news/microsofts-surface-earbuds-get-delayed-to-spring-2020

Polecamy również w kategorii Surface