Power BI zaktualizowane w wersji dla iOS

Power BI zaktualizowane w wersji dla iOS

 Wojciech Błachno
Wojciech Błachno
11:55
13.12.2018
531 wyświetlenie

Power BI to zestaw wszechstronnych narzędzi analitycznych, które ułatwiają wgląd w dane i kontrolę nad nimi. Dzięki tym interaktywnym narzędziom analiza biznesowa jest wyjątkowo intuicyjna, szybka i płynna. Power BI dostępne jest na kilka platform - desktop, online oraz mobile. Do tej ostatniej zaliczmy między innymi aplikacje dostępne na systemie iOS. Właśnie na tę platformę udostępniona została nowa aktualizacja aplikacji Power BI.

Ta najnowsza aktualizacja zmienia kilka funkcji w celu poprawy użyteczności dla użytkowników. Oto oficjalna lista zmian:

  • Gdy otrzymamy link w raporcie, który ma zastosowany filtr aktywny URL, raport zostanie otwarty jako już wstępnie przefiltrowany.
  • Po wybraniu opcji Pokaż dane, aby wyświetlić liczby znajdujące się za wizualizacjami, możemy teraz skopiować tabelę i wkleić ją w dowolnym miejscu.
  • W trybie portretowym raport będzie wyświetlany w trybie telefonu (jeśli istnieje).
  • Raporty korzystające z nowego "nowoczesnego wizualnego nagłówka" nie będą już alokować miejsca dla nagłówków, co spowoduje mniej pustej przestrzeni i więcej miejsca na wizualizacje.

Aktualizacja dostępna jest dla iPhone'a, iPada oraz co ciekawe, również dla zegarka Apple Watch. Najnowszą wersję aplikacji na iOS można pobrać wprost z iTunes AppStore. Czy Wy korzystacie z Power BI do tworzenia raportów i nadzorowania postępów rozwoju waszego biznesu? Dajcie znać w komentarzach!


Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się z innymi!

Źródło: https://www.onmsft.com/news/microsoft-power-bi-ios-app-updates-with-a-variety-of-improvements-for-users

Polecamy również w kategorii iOS