Menu kategorii
 • Piętnaste urodziny poczty Hotmail

  Piętnaste urodziny poczty Hotmail

   Mateusz Miciński
  Mateusz Miciński
  21:50
  06.07.2011
  3610 wyświetleń

  15 lat temu Hotmail jako pierwszy zaoferował użytkownikom dostęp do poczty elektronicznej z dowolnego komputera, w dowolnym miejscu na świecie. Dziś z adresów internetowych w domenie hotmail.com korzysta już 355 milionów osób.

  Serwis Hotmail powstał 4 lipca 1996 roku, jako jedna z pierwszych usług oferujących bezpłatne internetowe konto pocztowe. Początkowo serwis posługiwał się nazwą HoTMaiL, dla podkreślenia związku ze stronami HTML, przez które można było czytać pocztę elektroniczną.

  W 1997 roku serwis przejęła firma Microsoft. Od tego czasu popularność Hotmaila rosła bardzo szybko, osiągając dziesiątki milionów użytkowników w ciągu zaledwie kilku lat. Dzisiaj poczta Hotmail obsługuje ponad miliard skrzynek i kilkaset milionów aktywnych użytkowników na całym świecie.

  Poczta Hotmail pozwala działać na plikach pakietu Office z każdego miejsca. Gdy dostaniemy e-mail, a w nim załącznik zawierający dokument Office (Word, Excel, PowerPoint), możemy go otworzyć w swojej przeglądarce, nawet wówczas, gdy na naszym komputerze nie jest zainstalowany Office. Takie rozwiązanie jest możliwe dzięki integracji Hotmail, SkyDrive oraz Office Web Apps, pomagającej wysyłać, odbierać i dzielić się dokumentami ze znajomymi czy współpracownikami. Od tego roku z tej usługi można korzystać także w Polsce. Z kolei SkyDrive to bezpłatna „chmura” - przestrzeń na dane użytkownika, oferowana przez Microsoft wszystkim użytkownikom poczty Hotmail. Wirtualny dysk pozwala zapisać aż 25 GB danych na dowolnym komputerze i uzyskać do nich dostęp w każdej chwili.

  Konto pocztowe w usłudze Hotmail założyć można pod adresem: hotmail.com bezpłatnie. Co więcej, firma Microsoft udostępnia narzędzia importu, które umożliwiają pobranie zawartości z kont założonych u popularnych dostawców usług poczty e-mail. Oznacza to, że zmieniając dostawcę poczty nie tracimy dotychczasowych wiadomości oraz kontaktów.


  Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się z innymi!

  Źródło:

  Polecamy również w kategorii MSN i Windows Live