Outlook pozwoli odpowiadać na wiadomości w powiadomieniach Androida

Outlook pozwoli odpowiadać na wiadomości w powiadomieniach Androida

 Krzysztof Sulikowski
Krzysztof Sulikowski
14:13
16.04.2021
2579 wyświetleń

Powiadomienia z różnego typu komunikatorów początkowo miały za cel jedynie informować nas o aktywności w głównej aplikacji i pozwolić szybko do niej przejść. Z czasem jednak deweloperzy zaczęli stawiać na większą interaktywność, pozwalając odpowiadać i reagować na wiadomości bezpośrednio w powiadomieniach, np. od Microsoft Teams. Ten wygodny sposób szybkiego odpowiadania, dzięki któremu zaoszczędzimy czas, zmierza właśnie do Outlook na Androida.

Do nowej funkcji mobilnego klienta poczty dotarł inżynier wsteczny Alessandro Paluzzi. Na udostępnionych przez niego zrzutach ekranu widzimy nowy design powiadomień Outlook. Są to typowe powiadomienia Androida wysuwane z góry — z tą różnicą, że zamieszczone jest w nich okienko wpisywania wiadomości. W ten sposób można szybko i bezpośrednio odpowiedzieć na maila, bez potrzeby otwierania aplikacji na pełnym ekranie.

Outlook na Androidzie - powiadomienia

Na chwilę obecną powiadomienia Outlook na Androidzie zawierają opcję odpowiedzi, która zabiera nas do pełnej aplikacji. Bezpośrednie odpowiadanie czeka dopiero na implementację i nie wiadomo, kiedy się pojawi. Naszym zdaniem to bardzo wygodna funkcja, która sprawdzi się przy bardziej konwersacyjnym stylu pisania maili. Zazwyczaj szybkie, bezpośrednie wiadomości wymieniamy w komunikatorach nastawionych na czat, a e-mail służy nam do pisania bardziej klasycznych, dłuższych czy formalnych tekstów. Nie musi to być jednak regułą i dobrze jest widzieć, że Outlook wspiera także krótsze formy.

Outlook na urządzenia z Androidem można pobrać bezpłatnie ze Sklepu Play.


Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się z innymi!

Źródło: https://twitter.com/alex193a/status/1382365310657949699

Polecamy również w kategorii Outlook na Androidzie