Outlook na Androida otrzymał funkcję prognozowania tekstu

Outlook na Androida otrzymał funkcję prognozowania tekstu

 Krzysztof Sulikowski
Krzysztof Sulikowski
19:07
09.02.2022
1598 wyświetleń

Microsoft Outlook na Androida otrzymał dziś aktualizację do wersji 4.2203.2. Na liście zmian znalazła się tylko jedna nowość. To funkcja prognozowania tekstu, dzięki której pisanie e-maili na klawiaturze dotykowej stanie się nieco mniej frustrujące.

Jak sama nazwa wskazuje, funkcja pozwala zaoszczędzić czas na stukanie w ekran, podpowiadając słowa czy całe frazy w oparciu o kontekst. Dzięki podpowiedziom będziemy też popełniać mniej błędów ortograficznych i gramatycznych. Sugestie zaakceptujemy i wstawimy do wiadomości gestem przeciągnięcia w lewo. A jeśli ich nie chcemy, możemy po prostu pisać dalej. Podpowiedź zniknie, a po chwili powinna pojawić się następna.

Prognozowanie tekstu jest dostępne w aplikacji internetowej Outlook od 2020 roku. Dopiero jednak teraz, po 2 latach, Microsoft udostępnia ją użytkownikom Androida. Funkcja opiera się na machine learningu, co znaczy, że z czasem prognozy będą trafniejsze. Nie należy jej jednak mylić z sugerowanymi odpowiedziami, czyli podsuwaniem przez program 3 gotowych, którkich odpowiedzi do wyboru. Outlook na Androida wspiera teraz obie funkcje.

Outlook na urządzenia z Androidem można pobrać bezpłatnie ze Sklepu Play.


Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się z innymi!

Źródło: https://www.neowin.net/news/microsoft-outlook-for-android-gets-text-predictions-feature-with-the-latest-update/

Polecamy również w kategorii Outlook na Androidzie