Oś czasu i ustawienia rodzinne usunięte z Microsoft Launcher (Beta)

Oś czasu i ustawienia rodzinne usunięte z Microsoft Launcher (Beta)

 Krzysztof Sulikowski
Krzysztof Sulikowski
17:02
04.11.2020
2446 wyświetleń

Microsoft pozbywa się ze swojego Launchera na Androidzie elementów, których użycie jest znikome lub których funkcjonalność została zduplikowana w nowych (i lepszych) aplikacjach. Mowa tu konkretnie o ustawieniach rodzinnych i osi czasu. Zapowiadane już wcześniej zmiany zostały wcielone w życie w najnowszej wersji Microsoft Launcher (Beta).

Do czasu wiosennych zmian w Office 365 i utworzenia nowych planów Microsoft 365 Personal i Family centrum ustawień rodzinnych na Androidzie mieściło się w Microsoft Launcher. Gdy w fazę zapoznawczą, a później już ogólnodostępną weszła aplikacja Microsoft Family Safety, zduplikowana funkcjonalność w Launcherze przestała być potrzebna. Nowa aplikacja jest dużo lepsza i bardziej wszechstronna od poprzedniczki, której dalsze utrzymywanie nie miałoby już sensu. Z tego też względu ustawienia rodzinne wycofano z Launchera.

Drugą z wycofanych funkcjonalności jest oś czasu, czyli Windows Timeline. Był on obok Windows Sets jedną z najgorętszych nowości w 2017 roku. Oś czasu aktywności, która połączyła Windows 10, Androida i iOS, była dostępna na smartfonach poprzez Microsoft Launcher na długo, zanim w ogóle powstała aplikacja Twój telefon. Funkcjonalność dość szybko przestała być rozwijana, choć nadal jeszcze rezyduje w Windows 10. Później aktywność na polu Windows — Android przeniosła się z Microsoft Launcher do aplikacji Twój telefon, zaś synchronizację aktywności, przynajmniej w aplikacjach pakietu Office, zapewnia nam... sama aplikacja Office. Z powodu niewielkiego użycia Microsoft postanowił wycofać oś czasu z Launchera, o czym informował w powiadomieniach już pod koniec września. Zmiana ta właśnie weszła w życie.

Obie zmiany zauważą użytkownicy Microsoft Launcher (Beta), którego aktualna wersja to 6.2.200902.91399. Oprócz wycofania wymienionych funkcji dodaje ona też optymalizacje umieszczania grup aplikacji i aplikacji na ekranie głównym, ulepszenia paginacji UI oraz poprawiony układ strony w trybie podglądu.


Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się z innymi!

Źródło: https://mspoweruser.com/microsoft-launcher-beta-timeline-parental-control/

Polecamy również w kategorii Android