Opera Mini jako pierwsza przeglądarka z udostępnianiem plików offline

Opera Mini jako pierwsza przeglądarka z udostępnianiem plików offline

 Krzysztof Sulikowski
Krzysztof Sulikowski
20:05
23.09.2019
1303 wyświetlenia

Pod względem udziałów na rynku przeglądarek Opera jest jednym z mniejszych graczy, jednak trzeba przyznać, że jej pomysły są czasem rewelacyjne. Za przykłady weźmy Operę GX, czyli przeglądarkę gamingową, lub przesyłanie plików między urządzeniami w Operze Touch. Kolejna ciekawa funkcjonalność wkracza teraz do Opery Mini, która stała się pierwszą przeglądarką ze wsparciem dla udostępniania plików offline.

Nowa funkcja pozwala udostępniać zdjęcia, wideo i pliki dźwiękowe bez potrzeby połączenia z Internetem. Jak to działa? Odpowiedź jest prosta. Opera Mini tworzy bezpieczne, prywatne połączenie sieciowe między urządzeniami za pośrednictwem bezpośredniego połączenia Wi-Fi. Gwarantuje to udany transfer plików przy wysokiej prędkości — 200 razy szybszej niż w przypadku Bluetooth. Kiedy połączenie Wi-Fi zostanie ustanowione, możemy mieć pewność, że nie zostanie ono przerwane, chyba że postanowimy je zakończyć.

Aby udostępniać lub otrzymywać pliki, należy wejść do ustawień przeglądarki i stuknąć wybraną opcję. Opera Mini dostarczy kod QR do zeskanowania przez urządzenie pobierające i tak zawiązane zostaje połączenie. Udostępnianie offline pozwala zaoszczędzić transfer, jeśli korzystamy z danych komórkowych. Funkcjonalność współpracuje też z menadżerem pobierania w Operze Mini. Dzięki temu łatwiej jest udostępnić pliki, które już pobraliśmy, i nie musimy wyszukiwać ich w pamięci telefonu.

Opera Mini znana jest jako pierwsza przeglądarka, która zapewniła pełne doświadczenie webowe milionom użytkowników telefonów. Jej unikalna zdolność do oszczędzania 90% danych mobilnych oraz szybkość ładowania stron czynią ją całkiem ciekawym wyborem.


Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się z innymi!

Źródło: https://blogs.opera.com/mobile/2019/09/share-photos-videos-and-audio-files-offline-with-the-new-opera-mini/

Polecamy również w kategorii Opera