Opera Mini dla Windows Phone! Tak, to nie sen

Opera Mini dla Windows Phone! Tak, to nie sen

 Marcin Paradowski
Marcin Paradowski
21:20
03.09.2014
3223 wyświetlenia

Parę tygodni temu świat obiegła informacja, że domyślną przeglądarką internetową w telefonach z serii Nokia Series 30+, Series 40 i Asha, będzie Opera Mini, która zastąpi Nokia Xpress. 2 września 2014 roku Opera zapowiedziała wydanie swojej przeglądarki w wersji Mini dla systemu Windows Phone.

Nie oznacza to wcale, że Microsoft spocznie na laurach i zaprzestanie rozwijania swojej flagowej przeglądarki Interner Explorer, która na przestrzeni ostatnich miesięcy przeszła szereg modyfikacji i usprawnień. Jedną z istotniejszych było wdrożenie nowego agenta użytkownika, który naśladuje systemy iOS i Android, w celu zapewnienia lepszego wsparcia funkcji dla użytkowników końcowych.

Naszym zdaniem takie posunięcie Opery jest wyraźnym sygnałem dla dwóch czołowych dostawców przeglądarek internetowych - Mozilli i Google, że czas najwyższy by przygotowały swoje apliakcje dla Windows Phone. To z kolei mogłoby pomóc firmie Microsoft na zwiększenie swoich udziałów na rynku urządzeń mobilnych.

Opera Mini dla Windows Phone

Obecnie trwają zapisy do programu beta testów przeglądarki Opera Mini. Aby do nich przystąpić, w pierwszej kolejności należy odwiedzić stronę internetową Opery i wprowadzić swój adres e-mail. Otrzymamy wówczas wiadomość z potwierdzeniem subskrybcji, dzięki której zostaniemy powiadomieni o dostępności testowej wersji Opery Mini dla szerszego grona użytkowników.

A jakie jest Wasze zdanie? Czy uważacie, że urządzenia z Windows Phone powinny otrzymać przeglądarki internetowe Chrome od Google czy Firefox od Mozilli?


Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się z innymi!

Źródło: http://www.neowin.net/news/opera-mini-coming-to-windows-phone-beta-sign-up-now-available

Polecamy również w kategorii Opera