Opera Mini 50. Największa od 5 lat aktualizacja przeglądarki już gotowa

Opera Mini 50. Największa od 5 lat aktualizacja przeglądarki już gotowa

 Krzysztof Sulikowski
Krzysztof Sulikowski
14:27
28.05.2020
2510 wyświetleń

Opera Mini to od lat jedna z najciekawszych przeglądarek na smartfony. W ostatnich dniach otrzymała największą od lat aktualizację. Przeglądarka oferuje m.in. ekstremalne oszczędzanie transferu, odnowiony design oraz bardziej intuicyjny i osobisty interfejs. Nowa wersja posiada takie możliwości, jak kompresja treści, monitorowanie transferu danych, menedżer pobierania z możliwością udostępniania plików offline oraz wbudowana funkcja blokowania reklam.

Od czasu pierwszej wersji Opery Mini wprowadzonej prawie piętnaście lat temu, zapewnia ona użytkownikom znacznie lepsze możliwości przeglądania sieci, niż domyślne aplikacje zainstalowane fabrycznie w smartfonach. Teraz wraz z nową wersją, nadszedł czas na gruntowną aktualizację Opery Mini, z całkowicie przeprojektowanym interfejsem. Dzięki temu korzystanie z najpopularniejszych funkcji Opery Mini stanie się jeszcze prostsza.
— Andrzej Czarnecki, Product Manager w Operze

Opera Mini 50 została wyposażona w nowy, wielofunkcyjny pasek wyszukiwania u góry ekranu. Użytkownicy mogą teraz odbierać powiadomienia, wskazówki, informacje o nowościach, nadchodzących aktualizacjach oraz powiadomienia od zintegrowanych z przeglądarką aplikacji. Jeszcze inną zmianą na poziomie interfejsu jest umieszczenie specjalnego licznika danych bezpośrednio na pasku adresu. Jako że opcja oszczędzania danych jest niezwykle popularna wśród użytkowników Opery Mini, widżet szczegółowo monitorujący transfer znalazł się w widocznym miejscu.

Kiedy wspomnieliśmy o ekstremalnym oszczędzaniu transferu, nie była to przesada. Jak podaje wydawca: W przypadku opcji ekstremalnej Opera Mini może zmniejszyć zużycie danych mobilnych nawet o 81 proc. Co ciekawe mobilna wersja Google Chrome jest w stanie zoptymalizować zużycie jedynie o 9 proc. Producent wspomina również o łatwiejszym udostępnianiu plików offline. W ubiegłym roku Opera Mini stała się pierwszą przeglądarką z udostępnianiem plików offline.

Nowa funkcja udostępniania plików offline współpracuje z menedżerem pobierania. Dzięki czemu przekazywanie już pobranych plików staje się dużo prostsze, ponieważ zbędne staje się przeszukiwanie dysku telefonu. W najnowszej wersji Opery ta opcja jest jeszcze łatwiej dostępna – skrót został umieszczony na pasku nawigacji.
— Opera

Opera Mini debiutowała w 2006 roku. Dziś ma ponad 100 milionów aktywnych użytkowników miesięcznie i średnią ocen 4,4 w sklepie Google Play, skąd można ją pobrać bezpłatnie.


Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się z innymi!

Źródło: https://www.youtube.com/watch?v=CEYhLRJg15g

Polecamy również w kategorii Przeglądarki i wyszukiwarki