Menu kategorii
 • OneDrive na iOS zapisuje teraz zdjęcia domyślnie w HEIF zamiast JPG

  OneDrive na iOS zapisuje teraz zdjęcia domyślnie w HEIF zamiast JPG

   Krzysztof Sulikowski
  Krzysztof Sulikowski
  16:52
  15.11.2019
  424 wyświetlenia

  HEIF jest rodzajem graficznego kontenera zawierającego nowoczesne kodeki (jak np. HEVC), które poprawiają jakość obrazu, kompresję i możliwości względem starszych formatów, takich jak JPEG, GIF i PNG. Prócz tradycyjnych, pojedynczych obrazów HEIF wspiera dekodowanie sekwencji obrazów, kolekcje obrazów, obrazy pomocnicze, takie jak mapy alpha lub głębi, obraz, dźwięk i wideo w czasie rzeczywistym, a także HDR zapewniający bogatszy kontrast. W Windows 10 wsparcie dla niego zostało dodane już w April 2018 Update, zaś teraz stał się formatem domyślnym w OneDrive na iOS.

  Microsoft zapowiedział we wrześniu, że OneDrive na iOS zacznie wgrywać zdjęcia w formacie HEIF zamiast JPG. Zmiana ta weszła właśnie w życie. Po pobraniu aktualizacji High Efficiency Image File Format stanie się domyślnym formatem, jednak nie dotyczy to wszystkich. Zmiana obejmuje iOS 11 i wyższe wersje na iPhonie 7 lub nowszych. Cel tej zmiany jest prosty — chodzi o zachowanie wysokiej jakości oryginalnych zdjęć przy jednoczesnej oszczędności miejsca w chmurze.

  HEIF jest domyślnym formatem plików zdjęć ustalonym przez Apple dla urządzeń z iOS 11 lub nowszym. Przeglądać je można na Macach, iPhone'ach i iPadach, ale również na pecetach z Windows 10 w aplikacji Zdjęcia, która również je wspiera. Po wgraniu zdjęć HEIF do OneDrive możemy zyskać ich podgląd także w przeglądarkowej, mobilnej i desktopowej wersji aplikacji.

  Jak wspomnieliśmy, HEIF jest formatem domyślnym, ale nie obowiązkowym. Jeśli wolimy, aby zdjęcia zapisywały się w OneDrive po staremu, nic nie stoi na przeszkodzie, by zmienić format na JPG. Możemy to zrobić, otwierając OneDrive na iOS i wchodząc do Ustawień > Aparat > Format, a następnie wybierając "Najbardziej zgodny".


  Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się z innymi!

  Źródło: https://mspoweruser.com/onedrive-on-ios-now-uploads-photos-in-native-heif-format-instead-of-jpg/

  Polecamy również w kategorii OneDrive